1 جمادی‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۷/۲۹ ۰۹:۱۱:۰۶
کد مطلب:  716920
مدیرکل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران:
دانش آموزان باید کیفی زندگی کردن را بیاموزند

هفدهمین کمیته ی استانی مدیریت فوریت های روانی-اجتماعی استان با حضور مهرزاد حمیدی معاون تربیت بدنی و سلامت وزیر آموزش و پرورش ، مدیرکل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران و کیایی مدیرکل دفتر مراقبت در برابر آسیب‌های اجتماعی وزارت آموزش و پرورش در سالن آیت الله هاشمی رفسنجانی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران ، عبدالرضا فولادوند مدیرکل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران ،گفت: شهرستان های استان تهران  با توجه به شرایط حاکم از قبیل مهاجر پذیر بودن، حضور اتباع و شهرک های جدید مسکونی، نسبت به سایر استان ها با آسیب های اجتماعی بیشتری رو به رو شده است که نیازمند یک نگاه ویژه به این استان می باشد.

فولادوند ، تاکید کرد : با توجه به نیازهایی که به واسطه آسیب های روانی-اجتماعی در این استان ایجاد شده است از سال گذشته کمیته مداخله در فوریت به صورت هفتگی تشکیل جلسه داده که در آن به برنامه ریزی و بررسی موارد خاص آسیب های موجود در سطح مدارس می پردازد.

این مقام مسئول ادامه داد : در راستای کاهش آسیب های اجتماعی در این استان برنامه های توانمند سازی برای آموزش کارشناسان، مشاوران و دانش آموزان مدارس تدوین شده و در سال جاری اجرایی می گردد.

فولادوند در پایان با اشاره به وجود بزرگترین شهرستان کشور در این استان  خاطرنشان کرد : حمایت از طرح های توانمند سازی همکاران فرهنگی در مناطق باید مورد توجه ویژه حوزه ستادی قرار گیرد تا از طریق آموزش و توانمند سازی همکاران بتوانیم ، دانش آموزان را از خطر آسیب های اجتماعی آگاه سازیم.

به اشتراک بگذارید :