10 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۷/۲۷ ۱۷:۳۴:۵۴
کد مطلب:  715921
مدیرکل آموزش و پرورش استان فارس در سخنرانی پیش از خطبه های نمازجمعه شیراز تاکید کرد:
هیچ دانش آموزی نباید به دلیل مشکلات از تحصیل باز بماندو ترک تحصیل کند

مدیرکل آموزش و پرورش استان فارس، تحقق عدالت آموزشی را از مهمترین اهداف و برنامه های خوددانست وگفت: عدالت ایجاب می کند هیچ دانش آموزی نباید به دلیل عدم دسترسی به مکان های آموزشی، مشکلات مالی و دور بودن از مدرسه ترک تحصیل کند واز تحصیل باز بماند.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش وپرورش فارس، دکتر عسکر نجفی، در سخنرانی پیش از خطبه های نماز جمعه در شبستان امام خمینی(ره) حرم مطهر حضرت شاهچراغ(ع) شیراز با اشاره به اهمیت تعلیم و تربیت به عنوان یکی از ارکان اصلی جامعه، اظهار داشت: در نظام اسلامی و در دین اسلام به تعلیم و تربیت اشاره ویژه ای شده است که ارزش آن در جامعه را برای ما روشن می کند.
نجفی، آموزش پرورش را زیر بنای توسعه کشور دانست و افزود: آموزش پرورش نقش عظیمی در توسعه جامعه دارد، همچنین بعد از انقلاب با نگاه مسئولان به این نهاد تلاش های مطلوبی به عمل آمده است.
مدیرکل آموزش و پرورش استان فارس با بیان اینکه انقلاب اسلامی طومار نفوذ بیگانگان را در دستگاه آموزش و پرورش بسته است، تصریح کرد: هدف ما در آموزش و پرورش تربیت انسان های متعهد و گسترش عدالت آموزشی است.
وی خاطرنشان کرد: سند تحول بنیادین امروز فصل الخطاب تمام افرادی است که برای این نهاد برنامه ریزی می کنند، باید در تبیین این سند تمام تلاش خود را به کار بگیریم، چرا که تنها راه برون رفت از پیچ و خم های آموزش پرورش به این سند بستگی دارد.
نجفی عنوان کرد: آموزش و پرورش فارس با ۸۶۰ هزار دانش آموز و بیش از ۸ هزار واحد آموزشی و بیش از ۴۰ هزار کلاس درس وظیفه آموزش دانش آموزان را بر عهده دارند که از این تعداد دانش آموز بیش از ۳۰۰ هزار نفر در شیراز حضور دارند و ۲۰ هزار فرهنگی کار خدمت به این دانش آموزان را بر عهده دارند.
مدیر کل آموزش و پرورش استان فارس ابراز کرد: عدالت ایجاب می کند هیچ دانش آموزی نباید به دلیل عدم دسترسی به مکان های آموزشی، مشکلات مالی و دور بودن از مدرسه ترک تحصیل کند و از تحصیل باز بماند.
وی ادامه داد: امروز با حدود ۱۴۰ مرکز شبانه روزی در استان توانسته ایم دانش آموزان محروم را در این مدارس نگاه داریم.
نجفی با اشاره به اینکه بیش از دو هزار نیرو در دانشگاه فرهنگیان در حال تحصیل هستند، ادامه داد: امسال حدود ۴۰ مدرسه به مدارس استان اضافه شده است، همچنین آمارها نشانگر وضعیت مطلوب مدارس غیر دولتی در استان است.
وی تاکید کرد: ما در آموزش و پرورش به دنبال ترویج فرهنگ نماز، قرآن و عترت از راه های اجرای برنامه ها هستیم.
مدیر کل آموزش و پرورش فارس همچنین گفت: برگزاری کلاس‌های کمک آموزشی و معرفی کتاب‌های کمک آموزشی و تحریک اولیا به خرید این کتاب‌ها در مدارس تخلف آموزشی است.
نجفی افزود: در صورت مشاهده این تخلف و گزارش مردمی با مسئولان آن مدرسه چه دولتی چه غیر انتفاعی برخورد خواهد شد.
نجفی با بیان اینکه کنکور سراسری به بنگاهی برای بسیاری از موسسات تبدیل شده، افزود: زمینه حذف کنکور دانشگاه‌ها بر اساس قولی که وزیر آموزش و پرورش داده است فراهم شده است.
مدیر کل آموزش و پرورش فارس همچنین درباره سرویس مدارس گفت: سرویس مدارس با برنامه ریزی مشخصی در حال اجرا است و مردم مشکلات سرویس‌ها را به ما منتقل کنند تا در اسرع وقت برطرف شود.
مدیر کل آموزش و پرورش فارس بیان کرد: در حال حاضر در شیراز حدود ۱۲۰ هزار دانش آموز با ۱۱ هزار سرویس جابجا می‌شوند.

به اشتراک بگذارید :