24 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۷/۲۵ ۱۱:۲۹:۵۰
کد مطلب:  714854
باحضور مدیرکل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهرانY
افتتاح ۳ مدرسه جدید در پاکدشت

۲ مدرسه خیرساز و یک مدرسه از محل اعتبارات دولتی در شهرپاکدشت افتتاح و به بهره برداری رسید.

به گزارش روابط عمومی آموزش و پرورش پاکدشت ،آئین افتتاحیه ۳مدرسه جدید در شهرستان پاکدشت با حضور دکتر محمد قمی نماینده شهرستان پاکدشت، دکتر فولادوند مدیر کل آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران، جمال زاده معاون سازمان نوسازی کشور، تمهیدی فرماندار پاکدشت، شهری مدیرکل نوسازی استان تهران، دکتر حافظی رئیس مجمع خیرین کشور ، سیلسپور مدیر آموزش و پرورش شهرستان پاکدشت و دیگر مسئولین استانی و شهرستانی برگزارشد.

 

سیلسپور در آئین افتتاح مدارس گفت:مدرسه 15 کلاسه شهید علی محسنی در منطقه خاتون آباد، که توسط خانواده خیر این شهید عزیز ساخته شده است نخستین مدرسه ای بود که امروز با حضور جمعی از خیران و مسئولین شهرستان افتتاح شد.

 

سیلسپور افزود: 25 میلیارد ریال اعتبار برای ساخت و تجهیز این مدرسه بکار رفته و دانش آموزان دختر در مقطع ابتدایی و متوسطه اول ، در دو نوبت صبح و بعد از ظهر در این مدرسه تحصیل می کنند.

 

وی گفت: هنرستان دخترانه شهید نجفی عرب در منطقه حصارامیر دیگر مدرسه ای بود که با کمک خیر محترم و اعتباری بالغ بر 30 میلیارد ریال، امروز در پاکدشت به بهره برداری رسید.

مدیر آموزش و پرورش پاکدشت اظهار داشت:این مدرسه دارای 15 کلاس و 5 کارگاه مجهز و فعال است و دانش آموزان دختر در نوبت صبح در این هنرستان مشغول به تحصیل هستند. دبستان حکیم نظامی سومین مدرسه ای بود که امروز با 40 میلیارد ریال اعتبار دولتی در مسکن مهر امام رضا(ع) پاکدشت افتتاح شد.

 

این مقام مسئول تصریح کرد:با افتتاح این مدرسه پسرانه که سازه آن توسط وزارت راه و شهرسازی ساخته شده و تکمیل کامل آن توسط سازمان نوسازی مدارس کل کشور صورت گرفته است ، در مسکن مهر امام رضا(ع) دیگر مشکل کمبود کلاس و فضای آموزشی نداریم.

وی افزود:با توجه به رشد حدود 10 درصدی دانش آموزان در شهر پاکدشت، سالانه نیاز به احداث 50 کلاس جدید در این شهرستان داریم.

 مدیر آموزش و پرورش پاکدشت به تحصیل بیش از 70 هزار دانش آموز در این شهرستان اشاره کرد و گفت:هم اکنون میانگین تراکم دانش آموز در شهرستان 44 نفر در هر کلاس است که نسبت به استان تهران با میانگین 36نفر در هر کلاس فاصله داریم.

 

سیلسپور ادامه داد:257 ساختمان و 306 مدرسه در مناطق شهری و روستایی شهرستان داریم  و 35 درصد مدارس شهرستان پاکدشت نیاز به تخریب و بازسازی مجدد دارند.

وی گفت:در برنامه 5 ساله ششم باید 424کلاس درس یا به عبارتی، سالانه 90 کلاس به ظرفیت فضای آموزشی شهرستان اضافه شود.

 

 

به اشتراک بگذارید :