21 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۷/۲۴ ۱۶:۱۱:۳۴
کد مطلب:  714408
مدیرکل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران درآئین افتتاح مدرسه ۶ کلاسه شهدای دانایی جواد آباد:
اشتغال به تحصیل بیش از 110 هزار دانش آموز اتباع خارجی در شهرستان های استان تهران

صبح امروز، آئین افتتاح مدرسه ۶ کلاسه شهدای دانایی جواد آباد با حضور وزیر آموزش و پرورش برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش، شهرستان های استان تهران ،صبح امروز آموزشگاه ۶کلاسه شهدای دانایی روستای حصارقاضی در بخش جواد آباد شهرستان ورامین با همکاری کمیساریای عالی سازمان ملل متحد در امور پناهندگان و مشارکت سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس و  با حضور سید محمد بطحایی، نقوی حسینی نماینده ورامین در مجلس شورای اسلامی ،عبدالرضا فولادوند مدیرکل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران و  تعدادی  از خیرین و مسئولین به بهره برداری رسید.

در این آئین عبدالرضا فولادوند مدیرکل آموزش و پرورش شهرستان های تهران با اشاره به آمار دانش آموزان مشغول به تحصیل در شهرستان های تهران،  با تقدیر از کلیه کسانی در ساخت و احداث این آموزشگاه به صورت شبانه روزی همت ورزیدند، گفت: این آموزشگاه در طول دو ماه گذشته 70 درصد رشد فیزیکی خود را در بر داشته است و با تلاش شبانه روزی همکاران زیادی سعی گردید تا در کمترین زمان ممکن به فضای آموزشی شهرستان های استان تهران اضافه گردد.

وی افزود: از مجموع ۱میلیون و ۴هزار دانش آموز در شهرستان های تهران،  ۱۱۰هزار دانش آموز اتباع خارجی اشتغال به تحصیل دارند .

 

 فولادوند با اشاره به اینکه منطقه جواد آباد بیشترین اتباع را در مدارس خود جای داده است،تاکید کرد: در شهرستان های استان تهران دانش آموزان اتباع خارجی در کنار دانش آموزان ایرانی در کمال آرامش و امنیت به تحصیل می پردازند که این نشان از همت بلند جمهوری اسلامی ایران در اشاعه فرهنگ علم و دانش و توسعه است.

 

این مقام مسئول در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به کمبود فضاهای آموزشی در شهرستان های استان تهران ، تصریح کرد: با همت و تلاش زیاد همکارن ، خیرین محترم مدرسه ساز و اداره کل نوسازی مدارس استان تهران در شهریور ماه امسال 54 فضای آموزشی جدید به ظرفیت آموزشی شهرستان های استان تهران اضافه گردید که جای تقدیر و تشکر بسیار از تلاش های همگی این عزیزان دارد.

گفتنی است این دبستان با رعایت شاخصه های استاندارد، در زمینی به مساحت۲هزار و۶۰۰متر مربع و زیربنای  ۶۸۵متر مربع احداث و دارای  ۶باب کلاس ۳  اتاق اداری، نمازخانه، یک آزمایشگاه، کتابخانه و یک سالن چند منظوره است و دانش آموزان اتباع خارجی در آن اشتغال به تحصیل دارند.

به اشتراک بگذارید :