8 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۷/۲۱ ۱۴:۲۸:۳۰
کد مطلب:  712003
ضرورت احیای واحد مقاوم‌سازی و ایمن‌سازی مدارس در ادارات کل نوسازی مدارس استان‌ها

مدیرکل دفتر فنی و تحقیقات سازمان نوسازی مدارس کشور تاکید کرد: با توجه به لزوم شناسایی مدارس نیازمند مقاوم‌سازی در سراسر کشور، احیای واحد مقاوم‌سازی و ایمن‌سازی مدارس در ادارات کل نوسازی مدارس استان‌ها، یک ضرورت است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان نوسازی مدارس کشور، عماد مخدومی در گردهمایی مدیران کل نوسازی مدارس کشور که امروز به میزبانی استان همدان برگزار شد، از تدوین دستورالعمل اجرائی ایمن سازی مدارس در سه تیپ مختلف، تا پایان سالجاری، خبر داد و گفت: در این طرح، بررسی، مطالعه و ایمن سازی  10 هزار باب مدرسه انجام خواهد شد.

وی با بیان اینکه انتظار می رود واحد مقاوم سازی و ایمن سازی در ادارات کل نوسازی مدارس استان‌ها هر چه سریعتر احیا شود، افزود: بر اساس دستورالعمل اجرایی مقاوم‌ سازی مدارس که به استان ها ابلاغ شده است، برخی مدارس برای مقاوم سازی در اولویت قرار می گیرند.

وی خاطر نشان کرد: مدیران کل استان ها باید میزان خسارات وارده به مدارس بر اثر گذر زمان را ثبت و ارائه گزارش نمایند تا بر اساس نتایج حاصل شده، اقدامات لازم انجام شود.

کتابچه پروژه‎های نیمه تمام تدوین می شود

در ادامه این جلسه، مدیرکل برنامه ریزی و تامین منابع سازمان نوسازی مدارس کشور هم با بیان اینکه کتابچه اطلاعات پروژه های نیمه تمام استان ها در حال تدوین است،گفت: ۱۴ استان اطلاعات پروژه‌های نیمه تمام خود را ارائه کرده اند و با ارائه اطلاعات مابقی استان ها کتابچه تمام پروژه های نیمه تمام کشور تدوین و برای سهولت دسترسی به اطلاعات مورد نیاز تدوین می شود.

خیبر بیدارپور با بیان اینکه میانگین سرانه فضای آموزشی در کشور 5.2 مترمربع است، خاطرنشان کرد: میانگین سرانه فضای آموزشی در کشور با حذف ساختمان‌های تخریبی محاسبه شده و درصد رشد سرانه فضای آموزشی نیز بر این اساس در استان‌ها مشخص شده است.

مدیرکل برنامه ریزی و تامین منابع سازمان نوسازی  افزود: در توزیع اعتبارات، به طرح‌های تخریب و بازسازی مدارس، مقاوم سازی مدارس، تکمیل پروژه‌های نیمه تمام ملی، تأمین و تعمیر تجهیزات گرمایشی توجه ویژه شده است.

 

به اشتراک بگذارید :