24 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۷/۱۸ ۱۲:۵۲:۰۸
کد مطلب:  710459
معاون آموزش ابتدایی وزیر آموزش و پرورش در پیشوا:
تجارت خیّرین مدرسه ساز پرسود و زوال ناپذیر است

معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش گفت: خیرین با خداوند تجارت می کنند و تجارت آنها پرسود و زوال ناپذیر است.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران به نقل ازپیشوا ، رضوان حکیم زاده در آئین افتتاح سه باب مدرسه خیّری در شهرستان پیشوا گفت: خیرین مصداق آیه "انعمت علیهم" هستند.

وی افزود:نعمت این نیست که اشخاص فقط پول داشته باشند بلکه کسانی صاحب نعمت هستند که از رزقی که خداوند به آنها داده بهترین استفاده را می برند.

 

معاون آموزش ابتدایی وزیرآموزش و پرورش با اشاره به آیات قرآن کریم افزود: خداوند مومنان را با هم مقایسه می کند و آنان که می نشینند با کسانی که جهاد می کنند مساوی نیستند.

 

حکیم زاده ادامه داد: شاید در ظاهرتصور کنیم که تجارت پرسود تجارتی است که همه سود آن به جیب یک شخص برود ولی خداوند با نشانه هایی که در قرآن آورده بیان می کند که بهترین تجارت را افرادی می کنند که کتاب خدا را می خوانند، نماز را برپا می دارند و از آنچه به آنها داده شده پنهانی و آشکار انفاق می کنند که این گونه تجارت زوال پذیر نیست.

 

معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش تاکید کرد: خیرین باید خداوند را شاکر باشند که جزو بندگان برگزیده خداوند هستند که نعمت قناعت و استفاده درست از نعمت به آنها عطا شده است.

 

این مقام مسئول با اشاره به اینکه همه دانش آموزانی که به مدارس می آیند باقیات و صالحاتی برای خیرین مدرسه ساز است ، تاکید کرد: دست های پرتوان و ذهن های باز دانش آموزان  و تلاش های خیرین باعث می شود تا خداوند بهترین ها را برای سرزمین اسلامی مان رقم بزند.

 

حکیم زاده حضور پرشور مسئولان در مراسم افتتاحیه سه مدرسه خیری در پیشوا را نشان از آن دانست که حوزه آموزش و پرورش اولویت اول را در شهرستان است و افزود: اگر خواهان جامعه ای باشیم که نیروی انتظامی کار کمتری  در آن داشته باشد، راه آن از کلاس های درس و تربیت صحیح در مدرسه می گذرد.

به اشتراک بگذارید :