1 جمادی‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۷/۱۸ ۰۹:۲۱:۱۱
کد مطلب:  710175
معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران در همایش معلمین جدیدالورود:
معلم امروز تولید اندیشه می کند

معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران در همایش معلمین جدیدالورود شهرستان های استان تهران گفت: معلم امروز تولید اندیشه می کند و باید بداند او معلم دانش آموزان است نه کتاب های درسی .

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران، میررضا شفیع پور معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران با اشاره به ویژگی های معلم در عصر حاضر گفت: معلم قرن 21 با توجه به چند برابر شدن حجم علم و دانش و همچنین ابزار جدید که اندوخته های دانش را به راحتی در اختیار ذی نفعان آموزش قرار می دهد ، باید کاملا آگاه و اطلاعاتش به روز باشد.

وی افزود:ما معلمان باید به دانش آموزانمان بگوییم که ما نمی دانیم اما با هم می آموزیم و فراموش نکنیم که همیشه و در همه حال ، نیاز به بازآموزی و مطالعه دائم و مستمر داریم.

 

شفیع پور با تاکید بر اینکه ، معلم امروز  سهم هر دانش اموز از یادگیری را تعیین می کند، اظهار داشت: معلم امروز تولید اندیشه می کند و باید بداند او معلم دانش آموزان است نه کتاب های درسی .

 

معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران ،معلمی را موفق دانست که عرضه کننده دانش نباشد بلکه تسهیل گر روند یادگیری باشد و افزود:در جهان امروز معلمانی اثرگذار هستند که بتوانند دیوارهای بین کلاس و جامعه را بردارند.

 این مقام مسئول تاکید کرد: فلسفه آموزش و پرورش یعنی آموختن برای دانستن، دانستن  برای به کار بستن، به کاربستن برای زیستن و زیستن برای با هم  بودن است و این مسیری است که معلم باید در آن گام بردارد.

 

شفیع پور،معلمی را اثر گذار دانست که بتواند علاوه بر نیاز علمی ، به نیاز های معنوی و اخلاقی نیز پاسخ دهد و ادامه داد: معلم توانمند  کسی است که در دانش آموز احساس امنیت روحی و روانی ایجاد کند.

 

وی افزود: یک معلم زمانی می تواند با دانش آموزان ارتباط برقرار کند که به روانشناسی کودک ، نوجوان و جوان شناخت کامل داشته باشد.

 

معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران با تاکید بر اینکه در یک کلاس درس هر کدام از دانش آموزان، روایت گر حال و حکایت خانواده های متفاوت و اقشار متنوع اجتماعی می باشند ، تصریح کرد: لذا یک معلم باید گفتار و رفتارش ترجمان حال همه این دانش آموزان باشد.

 

شفیع پور،در پایان خاطرنشان کرد: هویت و بحران هویت ، الگو بودن ، گفتار و رفتار معلمان، توجه به شیوه های جدید یادگیری ، استفاده از ابزار جدید در یاد گیری، رسالت تربیتی در آموزش، توجه به درس پژوهی ، طرح بالینی تدریس، ارزشیابی تکوینی و مستمر، دانش آموزان همیار معلم، شورای دبیران، و همچنین ایجاد حس مثبت و دمیدن روح امید در دانش آموزان از جمله مواردی است که در نظام آموزشی مورد توجه جدی قرار گیرد.

به اشتراک بگذارید :