1 جمادی‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۷/۱۵ ۱۴:۰۷:۱۴
کد مطلب:  708335
سرپرست معاونت آموزش متوسطه وزارت آموزش‌وپرورش؛
کاهش گرایش دانش آموزان به رشته ریاضی نگران‌کننده است

سرپرست معاونت آموزش متوسطه با اشاره به اینکه آینده مهندسی در کشور وابسته به انتخاب رشته ریاضی توسط دانش آموزان بااستعداد و برتر است، از کاهش گرایش دانش آموزان به رشته ریاضی ابراز نگرانی کرد.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش‌وپرورش؛ عبدالرسول عمادی در مورد میزان افزایش گرایش دانش‌آموزان به رشته تجربی و راهکار موجود برای متعادل کردن این وضع گفت: علت افزایش گرایش رشته تجربی این بوده است که در حوزه مهندسی و آموزش‌های نیروی انسانی اشتغال جامعه کاهش پیداکرده است و طبیعتاً رشته پزشکی در ایران جاذبه خاص خود را دارد و برای دانش‌آموزان رشته شیرینی است به همین دلیل جمعیت بسیار زیادی از بچه‌ها به رشته پزشکی هجوم می‌آورند.

 

سرپرست معاونت آموزش متوسطه وزارت آموزش‌وپرورش گفت: با ادامه این وضع در آینده با شمار بالایی از پزشکان مواجه هستیم بنابراین باید تلاش شود تا درصد ورود دانش آموزان به سایر رشته‌ها افزایش یابد.

 

عمادی افزود: خوشبختانه این اتفاق در گرایش به رشته انسانی در حال وقوع است که اکنون افزایش گرایش دانش‌آموزان به رشته انسانی را شاهد هستیم.

 

وی با اشاره به افزایش جذب دانش آموزان به رشته‌های کاردانش و فنی و حرفه‌ای اظهار کرد: امیدواریم این روند از گرایش به رشته تجربی بکاهد اما نگرانی برای رشته ریاضی داریم زیرا گرایش به این رشته بسیار پایین است و این در حالی است که آینده مهندسی در کشور وابسته به انتخاب این رشته توسط دانش آموزان با استعداد و برتر دارد.

به اشتراک بگذارید :