14 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۷/۱۴ ۱۳:۳۲:۱۱
کد مطلب:  707584
معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش خوزستان اعلام کرد:
اجرای طرح مهارت آموزی دانش آموزان دوره دوم متوسطه استان

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش خوزستان از اجرای طرح مهارت آموزی دانش آموزان دوره دوم متوسطه در 3 دبیرستان شبانه روزی مناطق کمتر توسعه یافته استان خبر داد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش خوزستان، جمشید کمایی پیش از ظهر امروز شنبه 14 مهر ماه 97 در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار روابط عمومی، اظهار داشت: طرح مهارت آموزی به دانش آموزان مناطق کمتر توسعه یافته با مشارکت بنیاد علوی،اداره کل آموزش فنی و حرفه ای و اداره کل آموزش و پرورش استان خوزستان در راستای آموزش حرفه های مهارتی کوتاه مدت اجرا می شود.

 

کمایی با اشاره به انعقاد تفاهم نامه همکاری بین آموزش و پرورش استان و بنیاد علوی، گفت: طرح مهارت آموزی رشته برق در دبیرستان شبانه روزی امام خمینی (ره) عشایر و دبیرستان شبانه روزی امام خمینی (ره) رامهرمز اجرایی خواهد شد. همچنین دانش آموزان دبیرستان شبانه روزی علامه مجلسی شاووردر رشته تاسیسات آموزش های لازم را خواهند دید.

 

وی در ادامه افزود: تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی در قالب برنامه های بومی تولید و آموزش کار بر اساس موقعیت جغرافیایی و اقلیمی مناطق، گسترش مهارت های فردی در راستای ارتقای سطح خوداتکایی ملی و بهره گیری مناسب از اوقات فراغت دانش آموزان با تقویت روحیه کار و فرهنگ کارآفرینی از مهمترین اهداف اجرای این طرح است.

 

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش خوزستان در پایان با تاکید بر اینکه آموزش مهارت به توسعه اشتغال پایدار در جامعه کمک می کند، خاطر نشان کرد: دانش‌آموزان مدارس شبانه روزی در روزهای پنج شنبه یا اوقات فراغت یک مهارت را بر اساس علاقه ای که دارند آموزش می بینند.

گفتنی است؛ هزینه اجرای این طرح بر عهده بنیاد علوی خواهد بود و دانش آموزان مدارس شبانه روزی از پرداخت شهریه معاف هستند.

به اشتراک بگذارید :