3 جمادی‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۷/۱۴ ۰۹:۴۳:۵۲
کد مطلب:  707271
هفته‌ی سینما برای نمایش جدیدترین فیلم‌های کودک

هفته‌ی سینمای کودک از ۱۴ تا ۲۰ مهر از سوی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان به صورت اکران خصوصی برای اهالی سینما، رسانه و تعدادی از کودکان‌ و نوجوانان برگزیده در جشنواره‌های فیلم کودک در محل سینما تئاتر کانون برگزار می‌شود.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، در هفته‌ی ملی کودک، کانون پرورش فکری با هم‌کاری بنیاد سینمایی فارابی آثاری از سینمای کودک ‌و نوجوان را برای اهالی سینما، رسانه و کودکان‌ونوجوانان فیلم‌ساز برگزیده در جشنواره‌های فیلم کانون به نمایش خواهد گذاشت.

 

در این روی‌داد هر روز دو فیلم بلند سینمایی در دو سانس ۱۷و ۱۹:۳۰در محل سینما تئاتر کانون واقع در خیابان خالد اسلامبولی (وزراء)، مجتمع کانون پرورش فکری اکران می‌شود.

 

برهمین‌اساس این هفته با نمایش فیلم سینمایی «دوچ» به نویسندگی و کارگردانی امیر مشهدی‌عباس به تهیه‌کنندگی کانون و «لالاکن» به کارگردانی و نویسندگی مصطفی قربان‌پور در روز یک‌شنبه ۱۵مهر آغازبه‌کار می‌کند.

 

برنامه‌ی روز دوشنبه ۱۶مهر نیز به نمایش فیلم سینمایی «سیمین» به تهیه‌کنندگی و کارگردانی مرتضی آتش‌زمزم و «تپلی» به کارگردانی حسین قناعت اختصاص یافته است.

 

فیلم‌های «وای آمپول» به کارگردانی علیرضا محمودزاده و «اردک لی» به نویسندگی و کارگردانی بهروز غریب‌پور هم در روز سه‌شنبه ۱۷مهرماه اکران خواهد شد.

 

در روز چهارشنبه ۱۸مهر نیز فیلم «لکنت» به کارگردانی محمدرضا حاجی‌غلامی و «پاستاریونی» به کارگردانی سهیل موفق نمایش داده می‌شود.

 

هم‌چنین روز پنج‌شنبه ۱۹مهر فیلم «سوم شخص غایب» اثر وحید نیکخواه‌آزاد و «ضربه فنی» به کارگردانی غلامرضا رمضانی و تهیه کنندگی کانون اکران می‌شود.

 

در پایان، این هفته با نمایش فیلم «آهوی پیشونی سفید 2» به کارگردانی، نویسندگی و تهیه‌کنندگی سیدجواد هاشمی در ساعت 19:30 در روز جمعه 20 مهر به کار خود پایان می‌دهد.

 

گفتنی است که ویژه‌برنامه‌های هفته‌ی ملی کودک از ۱۴تا ۲۰مهر ۱۳۹۷در تهران به میزبانی مرکز آفرینش‌های فرهنگی هنری کانون پرورش فکری کودکان ‌و نوجوانان در خیابان حجاب و همچنین مراکز فرهنگی هنری سراسر کشور برگزار خواهد شد.

به اشتراک بگذارید :