24 ذیقعده 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۷/۱۱ ۱۳:۲۵:۳۱
کد مطلب:  706190
دواری در همایش "زمان نمای رشد کودکان پیش دبستانی " در منطقه 7 شهر تهران :
با توسعه مراکز پیش دبستانی گام های موثری در آماده سازی دانش آموزان برای ورود به دوره ابتدایی برداشته می شود

همایش "زمان نمای رشد کودکان پیش دبستانی " در منطقه 7 شهر تهران با حضور معاون آموزش ابتدایی شهر تهران برگزار گردید.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش شهر تهران، روز دوشنبه 9 مهر همایش مربیان پیش دبستانی منطقه به همراه نمایندگانی از سایر مناطق با حضور دواری معاون آموزش ابتدایی شهر تهران در سالن اشراق منطقه 7 برگزار گردید. در این نشست ابتدا دواری با اشاره به برنامه های معاونت ابتدایی و دوره پیش دبستانی گفت : سیاست اداره کل شهر تهران توسعه کمی و کیفی مراکز پیش دبستانی و بالابردن جذب نوآموزان است. به همین منظور مناطق تلاش کنند همراه با توسعه  مراکز پیش دبستانی ضمیمه و مستقل، مراکزی که از سوی سایر نهادها و دستگاه ها مشغول به کار هستند؛ جهت دریافت مجوز از آموزش و پرورش اقدام نمایند.

دواری افزود : ما اطمینان داریم آمار نوآموزانی که دوره پیش دبستانی را می گذرانند خیلی بیشتر از آمار رسمی است که پس از ثبت در سناد اعلام می گردد. لذا بر آنیم تا با شناسایی و جذب کلیه ی مراکز فعال و ارائه مجوز رسمی شاهد رعایت چارچوب های قانونی راه اندازی، بکارگیری مربیان و محتوای آموزشی و پرورشی متناسب با اهداف دوره در مراکز پیش دبستانی باشیم.

دواری گفت : رعایت حقوق مربیان و توانمند سازی آنان و استفاده از تجربیات مربیان برای تولید محتوا از اولویت های شهر تهران است.

هم چنین دواری اظهار کرد: با توسعه مراکز پیش دبستانی گام های موثری در آماده سازی دانش آموزان برای ورود به دوره ابتدایی برداشته می شود و در همین راستا، شناسایی و حمایت از کودکان با نیازهای ویژه نیز در دستور کار قرار گیرد. وی در پایان خاطر نشان کرد: مراکز پیش دبستانی و مربیان عزیز در انتخاب منابع و محتوا با در نظر گرفتن شرایط بومی و محلی و فرهنگی، با در نظر گرفتن معیارها و اصل قراردادن اینکه محتوا با اهداف دوره انطباق داشته باشد  آزاد هستند. وظیفه ی ما در شهر تهران معرفی منابع تائید شده است.

در ادامه طلایی عضو هیئت علمی دانشگاه تربیت مدرس به مسائلی از قبیل اهمیت دوره ی کودکی، معابر رشد کودک، کیفیت این معابر و نحوه ی ارزشیابی کیفی آنها با تاکید بر حلقه های طلایی که مبتنی بر پرسش های چرا، چگونه و چه چیزی در همه ی پدیده ها می باشد، اشاراتی داشت. ایشان در ادامه افزود: نقطه کلیدی در دوره پیش دبستانی سنجش کیفیت است که از طریق ابزار استاندارد و از دو روش سنجش برآیندها و سنجش فرآیندها استفاده می شود. وی همچنین بر اهمیت کیفیت سازی در کلاس در دوره پیش دبستان و چگونگی آن تاکید نمود. در خاتمه به سوالات مربیان و شرکت کنندگان پاسخ داده شد.

به اشتراک بگذارید :