3 جمادی‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۷/۱۰ ۱۵:۴۵:۴۹
کد مطلب:  705596
استاندار تهران در ششمین نشست شورای آموزش و پرورش استان تهران در سال 97:
ایجاد مسیرهای جدید در جهت تامین کمبود کلاس های درس در استان

ششمین نشست شورای آموزش و پرورش استان تهران در سال 97 با حضوراستاندار تهران ، هم اکنون در سالن همایش آیت الله رفسنجانی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران در حال برگزاری است.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران ، ششمین نشست شورای آموزش و پرورش استان تهران در سال 97 با حضور استاندار تهران ، معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار تهران، مدیرکل اموزش و پرورش شهرستان های استان تهران، مدیرکل نوسازی مدارس استان تهران ، مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری تهران و دیگر اعضا در سالن همایش آیت الله رفسنجانی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران در حال برگزاری است.

 

مقیمی استاندار تهران با عرض تبریک آغاز سال تحصیلی جدید به معلمین ، دانش آموزان، اولیای دانش آموزان و همه دست اندرکاران عرصه تعلیم و تربیت در سراسر استان و کشور گفت: آموزش و پرورش و توجه به نیازهای آن یک مساله بسیار جدی است و باید مورد توجه ویژه قرار گیرد.

وی با اشاره به کمبود بیش از 16 هزار کلاس درس در استان تهران ، تاکید کرد: تهیه این حجم از کلاس درس در استان تهران با روش های قدیمی گذشته و آهنگ بسیار کند امکان پذیر  و قابل احیا نیست .

مقیمی ،ایجاد روش ها و مسیرهای جدید در جهت تامین فضاهای آموزشی در استان تهران را بسیار ضروری دانست و افزود: باید با مدیریت قدرتمند و درگیر نمودن کلیه ارگان ها ، سازمان ها ، شهرداری ها و خیرین محترم مدرسه ساز در جهت تامین این فضاهای آموزشی تلاش کرد.

استاندار تهران با اشاره به تقسیم بندی تامین فضاهای آموزشی در چهار کارگروه ویژه  ، تصریح کرد: طبق تصویب شورای آموزش و پرورش استان تهران مقرر گردید سازمان مدیریت و برنامه ریزی ، جامعه محترم خیرین مدرسه ساز ،استانداری تهران از طریق جلب مشارکت کارخانجات ، بانک ها و ارگان ها و معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری از طریق هماهنگی و توافق در جهت تغییر کاربری ها هر چه سریعتر برنامه های خود را در جهت برطرف کردن کمبود کلاس های درس در استان تهران عملیاتی نمایند .

این مقام مسئول با تاکید بر تامین منافع آموزش و پرورش در اقدامات صورت گرفته ، اظهار داشت : در این مسیر فقط باید با یک عزم راسخ و جدی و پیگیر وارد عرصه شد و با تعامل و همفکری با سایر دستگاهها به نتیجه رسید.

به اشتراک بگذارید :