21 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۷/۱۰ ۱۰:۱۲:۳۳
کد مطلب:  705274
معاون اول رییس جمهور در آیین بهره برداری ۱۷۰۰ فضای آموزشی، ورزشی و پرورشی در سراسر کشور؛
دشواری شرایط فعلی کشور به معنای بن بست نیست

معاون اول رییس جمهور در آیین بهره برداری ۱۷۰۰ فضای آموزشی، ورزشی و پرورشی در سراسر کشور با اشاره به شرایطی که کشور در آن قرار گرفته اظهار کرد: دشواری شرایط فعلی کشور به معنای بن بست نیست و اگر اراده ملت بر عبور از این مسیر قرار گیرد، طی چند ماه این شرایط سخت را سپری خواهیم کرد.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش؛ اسحاق جهانگیری در آیین بهره برداری ۱۷۰۰فضای آموزشی، ورزشی و پرورشی در سراسر کشور که با مشارکت ۵۰درصدی خیرین مدرسه ساز برگزار شد، ضمن تبریک آغاز سال تحصیلی اظهار کرد: از خیرین مدرسه ساز که برای اعتلای تعلیم و تربیت کشور خدمت بی منتی را انجام می دهند، تقدیر و تشکر کرده و با ابراز امیدواری از حضور خیرین در بخش سلامت و ورزش کشور، این فعالیت ها را برای آینده کشور مفید و مناسب دانست.

 

جهانگیری با اشاره به اینکه خلاقیت لازمه کار در آموزش و پرورش است، اظهار کرد: باید در برنامه های مدارس، معلمان و آموزش پرورش رویکرد اجرایی به خلاقیت برنامه ریزی شود.

 

وی گفت: در سال جدید تحصیلی علی رغم همه محدودیت های مالی که دولت داشته است، تلاش کرده تا بیشترین تخصیص بودجه را به آموزش و پرورش اختصاص دهد.

 

جهانگیری با اشاره به شرایط کشور گفت: ما در شرایط دشواری قرار گرفته ایم اما این امر به معنای بن بست نیست .

 

وی با اشاره به آگاهی از اینکه ما می دانیم ملت در دشواری هستند و با سختی زیاد زندگی می کنند گفت:  باید بدانیم ایران از ظرفیت های زیادی از نظر منابع انسانی و ثروت های طبیعی برخوردار است و به عنوان یک مسئول اجرایی که سال ها سابقه کاری دارم اطمینان دارم که در طول چند ماه خواهیم توانست بحران ها را سپری کنیم.

 

وی با عذرخواهی از فشارهایی که به ملت ایران وارد می شود ابراز امیدواری کرد که با تلاش های همه مسئولان کشور، این فشارها کاهش یابد.

 

گفتنی است در این مراسم معاون اول رییس جمهور در پی ارتباط مستقیم با چند استان کشور از جمله استان های خوزستان،  استان خراسان رضوی و سیستان و بلوچستان با تبریک آغاز سال تحصیلی به استان های کشور اظهار کرد: با افتتاح این پروژه ها در استان ها به بهبود کیفیت آموزش و پرورش استان ها کمک می شود.

به اشتراک بگذارید :