3 جمادی‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۷/۱۰ ۱۰:۰۶:۲۹
کد مطلب:  705273
وزیر آموزش‌وپرورش در آئین رونمایی و تبیین برنامه اجرائی سند تحول؛
تمامی برنامه‌های آموزش‌وپرورش در قالب سند تحول ارائه و اجرا می‌شود

وزیر آموزش‌وپرورش در آئین رونمایی و تبیین برنامه اجرائی سند تحول با اشاره به تهیه زیر نظام‌های سند تحول اظهار کرد: تمامی برنامه‌های آموزش‌وپرورش در قالب سند تحول ارائه و اجرا می‌شود.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش‌وپرورش، عصر امروز سید محمد بطحایی در آئین رونمایی و تبیین برنامه اجرائی سند تحول بنیادین آموزش‌وپرورش، با تبریک سال تحصیلی و آرزوی موفقیت نظام تعلیم و تربیت اظهار کرد: خرسندم که امروز و در آغاز سال تحصیلی جدید با تلاش‌های صورت گرفته برنامه‌های زیر نظام‌های شش‌گانه سند تحول بنیادین رسماً اجرائی می‌شود، دریک ساله اخیر تلاش‌های بسیاری صورت گرفت تا همه زیر نظام‌ها به تصویب و آماده اجرا شوند و ما امروز شاهد استقرار کامل برنامه اجرائی سند تحول هستیم.

 

وی ادامه داد: مسیر و نقش راه امروز آموزش‌وپرورش همین سند تحول است و از این زمان به بعد در آموزش‌وپرورش برنامه‌ای به‌جز سند تحول نخواهیم داشت لذا باید پیش‌بینی کنیم که در فواصل زمانی، به چه دستاوردهایی دست پیدا می‌کنیم و حرکت آموزش‌وپرورش به چه سمت و سویی خواهد رفت که البته همه برنامه‌ها به سمت تحقق سند پیش خواهد رفت.

 

وزیر آموزش‌وپرورش تصریح کرد: معاونت‌های مختلف همه برنامه‌های حوزه ستادی را باید در قالب سند تحول ارائه دهند و هیچ بخشنامه‌ای خارج از زیر نظام‌های شش‌گانه صادر نشود.

 

وی از ایجاد مرکزی برای رصد روند اجرایی سند تحول خبر داد و افزود: از این به بعد در حیطه اجرایی و عمل به برنامه‌ها تنها بر اساس ساحت‌های شش‌گانه عمل خواهد شد، لذا آنچه در این راستا به آن نیازمندیم باید توسط حوزه‌های مختلف ستادی در قالب جدولی از امکانات و زیرساخت‌های برای اجرایی کردن زیر نظام‌ها ارائه شود.

 

وی ادامه داد: آنچه مهم است و برای ما اولویت دارد این است که بگوییم برای سال آینده به فلان برنامه‌ها نیازمندیم.

 

 وزیر آموزش و پژوهش گفت: تا یک ماه آینده همه بسیج شوند تا ضمن رصد کامل برنامه‌های سند، مشکلات و موانع اجرای سند را مشخص کنند.

 

وی اضافه کرد: وقتی از مدرسه به‌عنوان رکن اصلی نظام تعلیم و تربیت سخن میگوییم پس باید این موضوع را با تغییر و تحول اثبات کنیم در غیر این صورت این موضوع محقق نمی‌شود و تحولی نیز صورت نمی‌گیرد، لذا همه باید کمک کنند تا مدرسه کانون اصلی تعلیم و تربیت قرار گیرد و اگر موانعی در این مسیر وجود دارد باید برطرف شود، هرچند این کار آسان نیست ۰

 

بطحایی خاطرنشان کرد؛ تا زمانی که نقشه ذهنی کارشناسان با چرخش‌های سند تحول همسو و هماهنگ نشود تغییری ایجاد نمی‌شود و اگر موانع چرخش‌ها را کنار نزنیم سند تحول محقق نمی‌شود.

 

عضو کابینه تدبیر وامید اظهار کرد: چابک سازی و تغییر ساختارها با در راستای سند باید انجام شود و این موضوعی ضروری و اجتناب‌ناپذیری است ۰

 

وی ادامه کرد: رفع موانع و اصلاح مسیر تغییر همواره با مقاومت‌های برون‌سازمانی و درون‌سازمانی همراه است.

 

وزیر آموزش‌وپرورش اظهار کرد: در سال تحصیلی جدید تلاش خواهیم کرد اجرای سند تحول را با سرعت بیشتری پیش ببریم

به اشتراک بگذارید :