3 جمادی‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۷/۰۹ ۱۴:۲۳:۱۴
کد مطلب:  704999
معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران:
تشکیل مدارس کامل تشکیلاتی از فعالیتهای مهم سازمان دانش آموزی شهرستان های استان تهران

معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران یکی از نتایج مهم تربیتی را انجام فرایندهای گروهی در سطح مدارس دانست .

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی  اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران سید مجتبی هاشمی معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران ،اظهار داشت: تقویت و توسعه تشکل پیشتازان در مدارس از اهداف اصلی سازمان دانش آموزی شهرستان‌های استان تهران در سال تحصیلی جاری است.

وی با اشاره به فعالیت‌های به‌سزای سازمان دانش آموزی در برپایی اردوهای ملی و مشارکت کارآمد در اجرای برنامه های متعدد استانی و کشوری در تابستان گذشته، گفت: با شناختی که از این مجموعه و تدابیر اتخاذ شده ایشان سراغ دارم و با خلاقیت و نوآوری‌هایی که ایجاد خواهند کرد امیدوارم روزهای پر نشاط و شور انگیزی را در مدارس شاهد باشیم.

هاشمی، شور و نشاط را حلقه گمشده در مدارس عنوان کرد و افزود: سازمان دانش آموزی با اجرای برنامه های متنوع و مهارتی که در بین دانش آموزان مدارس ایجاد می کند، این توانایی را دارد تا با اعتماد سازی عمومی از اجرای این فرایندها روحیه شور و نشاط و شادابی را در مدارس احیا کند.

معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران یکی از نتایج مهم تربیتی را انجام فرایندهای گروهی در سطح مدارس دانست و افزود: تقویت و توسعه تشکل پیشتازان در مدارس از اهداف اصلی سازمان دانش آموزی شهرستانهای استان تهران در سال تحصیلی جاری است که باید با همان کیفیت سالهای گذشته و با اجرای ایده ها و پیشنهادات جدید در سطح گسترده تری به اجرا در بیاید.

 

وی توسعه منشهای تشکیلاتی را در میان دانش آموزان از اهداف مهم سازمان دانش آموزی دانست و ادامه داد: باید منشهای 12 گانه سازمان دانش آموزی به اهداف رفتاری میان دانش آموزان تبدیل شود.

 

معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران ،تشکیل مدارس کامل تشکیلاتی را یکی دیگر از نمونه فعالیتهای سازمان دانش آموزی استان معرفی کرد و تصریح کرد: تاثیرگذاری این مشارکت مدارس در تشکیلاتی شدن دانش آموزان در شهرستانهای استان تهران، این زمینه را فراهم کرد تا تشکیل چنین مدارسی در سطح کشور مورد انتظار قرار بگیرد.

 

در ادامه این نشست که با حضور یداله شهبازبیگی،معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی منابع نیروی انسانی، ساماندهی پایگاه های تغذیه سالم و ایجاد ساز و کار مناسب برای برپایی اردوهای یکروزه استانی و اردوهای خارج از استان دانش آموزی مورد نقد و بررسی قرار گرفت.

به اشتراک بگذارید :