3 جمادی‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۷/۰۸ ۰۸:۴۲:۰۶
کد مطلب:  704087
وزیر آموزش و پرورش در دیدار جمعی از فرماندهان زمان جنگ خبر داد؛
اجرای طرح های متنوع در مدارس برای از بین بردن ریشه های خشونت در دانش آموزان

وزیر آموزش و پرورش در دیدار جمعی از فرماندهان زمان جنگ با اشاره حذف رقابت های انفرادی در مدارس گفت:برنامه هایی را برای از بین بردن ریشه های خشونت در دانش آموزان در دست اجرا داریم.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش،  عصر دیروز  سیدمحمد بطحایی در  دیدار جمعی از فرماندهان سابق جنگ که در ساختمان شهید رجایی برگزارشد با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای دوران دفاع مقدس اظهار کرد: تلاش داریم رقابت های گروهی را جایگزین رقابت های فردی کنیم  زیرا ریشه بسیاری از خشونت ها می تواند در رقابت های فردی باشد.

 

وی افزود: تشویق افراد در رقابت های انفرادی به هیچ وجه توصیه نمی شود و دانش آموزان باید به خاطر تلاش جمعی که انجام داده اند تشویق شوند.

 

وزیر آموزش و پرورش تصریح کرد: در جامعه ای که آرامش وجود نداشته باشد هیچ خلاقیت وپیشرفت اتفاق نمی افتد، لذا اضطراب در جامعه مانع صلح است بنابراین برای رسیدن به آرامش باید برنامه ها ی کاهش اضطراب را در مدارس اجرا کنیم.

 

وی با اشاره به  راه اندازی تلویزیون تعاملی سینا در آموزش و پرورش گفت: این شبکه تعاملی ظرفیت خوبی برای ترویج مفاهیم صلح است ومی توان  در یک گفتگوی دو طرفه با اولیا سخن گفت.

 

بطحایی تصریح کرد: ضروری است،کار گروهی برای ترویج فرهنگ صلح در معاونت پرورشی تشکیل شود تا گام های موثری در این زمینه برداشته شود.

 

 در این دیدار که تیمسار احمد دادبین فرمانده اسبق نزاجا و عضو شورای مرکزی خانه سرباز صلح ایران، تیمسار حبیب اله بقایی فرمانده اسبق نهاجا و عضو شورای خانه سربازصلح،سرهنگ امیر فرودگاهی معاون فرهنگی خانه سرباز صلح،دکتر مرادی معاون امور بین الملل خانه سرباز صلح ایران حضور داشتند، سرهنگ قاسم رحیمی،مدیر عامل خانه سرباز صلح ایران، این مجموعه را یک سازمان مردم نهاد  دانست و افزود: سربازان زمان جنگ عضو این خانه هستند.

 

 وی از وجود۲میلیون و ۳۵۰هزار سرباز در جنگ تحمیلی خبر داد و تصریح کرد: تکریم و تجلیل  از کهنه سربازان، و همچنین حضور در سازمان های بین المللی برای رساندن پیام صلح ایران به جهانیان دو هدف ایجاد خانه سرباز صلح ایران است.

 

سرهنگ رحیمی ضمن استقبال از طرح حذف آزمون در مدارس  و تقدیر از وزیر به خاطر اجرای این طرح، خاطرنشان کرد: نواختن زنگ صلح در مدارس را به آموزش وپرورش پیشنهاد می کنیم ودر کنگره تجلیل از  بزرگان، که ۲۵اردیبهشت  ۹۸برگزار می شود از سربازان فرهنگی تجلیل خواهدشد.

به اشتراک بگذارید :