1 جمادی‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۷/۰۷ ۰۸:۳۷:۳۲
کد مطلب:  703435
رئیس سازمان آموزش‌وپرورش استثنایی؛
مابه‌التفاوت نقل‌وانتقال سوابق بیمه‌ای 5000 معلم استثنایی تخصیص اعتبار داده شد

رئیس سازمان آموزش‌وپرورش استثنایی با اشاره به حل مشکل پرداخت سنوات ارفاقی معلمان استثنایی از سال ۸۸ تا ۹۱ اظهار کرد: مابه‌التفاوت ناشی از نقل‌وانتقال سوابق بیمه‌ای از تأمین اجتماعی به صندوق بازنشستگی کشوری تخصیص اعتبار داده شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش‌وپرورش، به نقل از ایسنا، مجید قدمی در مورد پرداخت معوقات معلمان شاغل در آموزش‌وپرورش استثنایی اظهار کرد: آخرین مطالباتی که وجود دارد مربوط به سنوات ارفاقی معلمان از سال ۸۸تا ۹۱است. به دلیل مشکلاتی که در قانون مدیریت خدمات کشوری به وجود آمد محاسبه سنوات ارفاقی همکاران در این سه سال با مشکل مواجه شد.

 

وی افزود: با پیگیری‌های به‌عمل‌آمده مشکل حل‌شده و با اتمام دوره خدمت، ‌ سنوات ارفاقی در سابقه مشمولان لحاظ خواهد شد و احکام مربوطه با هماهنگی معاونت پشتیبانی در هر استان صادر می‌شود.

 

رئیس سازمان آموزش‌وپرورش استثنایی بابیان اینکه این مربیان بر اساس قانون برای هر پنج سال کار باید یک‌ سال ارفاقی در سابقه خود دریافت کنند گفت: رقم ریالی محاسبه سنوات ارفاقی معلمان مشمولان حدود ۱۵۰میلیارد تومان است که تأمین و مشکل حل‌شده است.

 

قدمی افزود: یک مشکل دیگر نیز درباره تغییر صندوق بیمه وجود داشت. بخشی از معلمان ماتحت پوشش صندوق تأمین اجتماعی بودند که به صندوق بازنشستگی کشوری منتقل شدند. آن دسته که خودشان درخواست تغییر صندوق دادند باید مابه‌التفاوت پرداختی‌های حق بیمه را خودشان بپردازند اما برای دسته دوم که انتقالشان با درخواست سازمان انجام شد، خودمان این مابه‌التفاوت را می‌پردازیم.

 

وی ادامه داد: حدود ۵۰۰۰نفر مشمول این هزینه هستند که وزارت آموزش‌وپرورش آن را می‌پردازد و این رقم تغییر و تبدیل صندوق تخصیص داده‌شده است

به اشتراک بگذارید :