14 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۷/۰۵ ۱۱:۳۴:۱۷
کد مطلب:  703098
به مناسبت بازگشایی مدارس برگزار شد:
اولین نشست خبری مدیر آموزش و پرورش شهرستان خرم دره و آیین تجلیل از زحمات اصحاب رسانه در شروع سال تحصیلی جدید

به مناسبت بازگشایی مدارس نشست خبری مدیر آموزش و پرورش شهرستان خرم دره و آیین تجلیل از زحمات خبرنگاران شهرستان،در سالن کنفرانس مدیریت برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی آموزش و پرورش شهرستان خرم دره،اولین نشست خبری مدیر آموزش و پرورش شهرستان خرم دره و آیین تجلیل از زحمات اصحاب رسانه در شروع سال تحصیلی جدید با حضور لعیا جعفری مدیر آموزش و پرورش، بهزاد کرمی معاون پشتیبانی، بهزاد مهدیخانی معاون آموزشی، رضا اکبری کارشناس حراست ، ایلناز آقامحمدی کارشناس روابط عمومی اموزش و پرورش و 11 تن از اصحاب رسانه و فعالان حوزه خبر در سطح شهرستان برگزار شد.

 لعیا جعفری در این نشست با اشاره به نقش  پراهمیت رسانه ها گفت: جامعه ای توسعه می یابد که موضوع ارتباطات جمعی در آن توسعه یافته باشد.

جعفری افزود: رشد،  شکوفایی و آینده سازی در گرو توجه و همکاری با خبرنگاران است بنابراین می بایست ویژگی های یک خبر که  سرعت، دقت و صحت می باشد، رعایت گردد.

مدیر آموزش و پرورش شهرستان خرم دره در خصوص عملکرد این اداره گفت: روزهای اخیر، که مصادف با بازگشایی مدارس و راهی شدن بیش از 12 هزار دانش آموز به مدارس سطح شهرستان بود، مقدمات برنامه ریزی شده فراوانی صورت گرفت تا مدارس کلیه مقاطع پذیرای این دانش آموزان باشند.

وی در خصوص وضعیت مدرسه سازی در شهرستان خرم دره  اظهار داشت: در حال حاضر 1 مدرسه فلق- پیروزی در دست احداث می باشد که امید است در سال تحصیلی آتی به چرخه آموزشی شهرستان افزوده گردد، این در حالی می باشد که نیاز شهرستان به کلاس های درس جدید با 1 مدرسه مرتفع نخواهد شد، همانطور که با افزوده شدن آموزشگاه ارشاد آزادی به سیستم آموزشی مجبور به دو شیفته شدن دو آموزشگاه شهید آوینی و کوشش شدیم.

مدیر آموزش و پرورش شهرستان خرم دره در خصوص رتبه های برتر کنکور در شهرستان گفت: بر اساس آخرین آمار به دست آمده، شاهد 6 رتبه زیر هزار می باشیم که این آمار نشان از بهبود رتبه ها دارد.

جعفری ضمن اشاره به رویکرد آموزش و پرورش در خصوص اخذ هزینه های مدارس گفت: همانطوری که مردم در پیروزی انقلاب اسلامی و جبهه های مختلف نقش داشتند امروز هم با آغوش باز از دولت حمایت می کنند، در این مورد نیز کمک به مدارس تنها در چهارچوب اساسنامه مدارس و مبالغ مصوب وزارت خواهد بود.

مدیر آموزش و پرورش شهرستان خرم دره در این خصوص ادامه داد: حفظ شان اولیاء دانش آموزان و خانواده ها در درجه اول از وظایف تمامی کارکنان این مدیریت است .

مدیر آموزش و پرورش شهرستان خرم دره با اشاره به آمار بازنشستگان آموزش و پرورش در سال ۹۷ گفت: 67 نفر از فرهنگیان شهرستان خرم دره در سال جاری بازنشست خواهند شد که با این روند بازنشستگی همکاران فرهنگی کمبود نیرو در بخش های مختلف آموزش و پرورش بسیار احساس می گردد.

وی در خاتمه با جمع بندی مطالب، به سوالات مطروحه فعالان رسانه ای حاضر در جلسه از قبیل کمبود فضاهای آموزشی، بحث هدایت تحصیلی، همکاری ادارات در بحث انشعابات مدارس، ایاب و ذهاب دانش آموزان، فضای سبز آموزشگاه استثنایی، بازماندگان از تحصیل ، مدارس خاص، تخصصی شدن ورزش در مدارس و ... پاسخ گو شدند.

گفتنی است در پایان این نشست با اهدای لوح تقدیر توسط مسئولین حاضر در جلسه، از فعالان رسانه ای شهرستان تجلیل شد.

 

به اشتراک بگذارید :