14 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۷/۰۵ ۱۰:۲۰:۲۷
کد مطلب:  702986
معاون پرورشی و تربیت بدنی آموزش و پرروش گفت:
خانواده ها به خصوص والدین نقش بسیار مهم و مؤثری در رشد و شکل گیری شخصیت کودکان دارند

معاون پرورشی و تربیت بدنی آموزش و پرورش شهرستان طارم درهمایش فرزند پروری که با حضور جمعی از والدین آموزشگاه شهید سیاری در کانون شهید چاووشی برگزار شد گفت: خانواده ها به خصوص والدین نقش بسیار مهم و مؤثری در رشد و شکل گیری شخصیت کودکان دارند.

به گزارش روابط عمومی آموزش و پرورش شهرستان طارم، عباداله عبادی معاون پرورشی و تربیت بدنی آموزش و پرورش این شهرستان در همایش روش های فرزندی پروری در جمع والدین گفت:خانواده به عنوان کوچکترین ولی مهمترین نهاد اجتماعی مؤثر در تعلیم و تربیت فرزندان می باشد پس بنابراین باید بیش از پیش این نهاد مهم و مؤثر محافظت و تقویت شود.

عبادی افزود:پیچیدگی جامعه،مشکلات روز افزون و آسیب های اجتماعی متعدد موجب شده این نهاد مقدس روز به روز به قهقرا رفته و از ایفای وظایف خطیر خود ناتوان باشد.

این مدرس آموزش خانواده خاطر نشان کرد:فرزندان،والدین را مهمترین تکیه گاه خود می دانند، بنابراین والدین باید ضمن نظارت بررفتار فرزندانشان آنها را به صورت مستمر حمایت و هدایت نمایند.

وی تشریح نمود: روش های تربیتی مختلفی از جمله سه روش مشخص سهل گیرانه،مستبدانه و  مقتدرانه برای تربیت فرزندان وجود دارد که باید بهترین سبک تربیتی را انتخاب نمود.

عبادی تصریح کرد: در روش سهل گیرانه والدین نظارت خاصی بر رفتار فرزندان خود ندارند و آنهالوس و پر توقع بار می آیند، در روش مستبدانه والدین دائما رفتار فرزندان خود را کنترل و محدودیت زیادی ایجاد می کنند و بچه ها ترسوو یا پرخاشگر بار می آیند.

وی روش تربیتی مقتدرانه را بسیار مناسب توصیف نمود و گفت : در این روش  به دور از هرگونه افراط و تفریط بررفتار فرزندان نظارت و در صورت لزوم حمایت و هدایت می شود.

 

به اشتراک بگذارید :