14 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۷/۰۴ ۱۲:۰۴:۲۹
کد مطلب:  702563
پروژه مهر10؛ محمدحسین صفری:
مهرماه، مطلع درخشان دیوان فضیلت‌ها است

مدیر آموزش و پرورش ناحیه2 زنجان، با صدور پیامی، اغاز سال تحصیلی جدید را گرامی‌ داشت.

 

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی و روابط‌عمومی آموزش و پرورش ناحیه2 زنجان، محمدحسین صفری مدیر آ.پ ناحیه2 زنجان، با صدور پیامی، آغاز سال تحصیلی جدید را گرامی‌ داشت.

متن پیام وی بدین شرح است:

 

 

باسمه تعالی

توانا بود هر که دانا بود

به دانش دل پیر برنا بود

 

باز هم نسیم هستی‌بخش بهار دانش و آگاهی وزیدن گرفته است، و از هر کوی و برزنی که می‌گذرد، و بر مشام هر تشنه‌ی معرفتی که می‌رسد، جان می‌بخشد و تازه می‌کند. آری بهار که از راه برسد دانه‌های سخت می‌شکافند و جوانه می‌زنند، شکوفه می‌کنند و تا خورشید قد می‌کشند. به راستی که بهار دانش بهترین بهارها است.

بزرگان خرد و معرفت، پیامبران روشنی و دانایی، و کتب آسمانی همواره کسب دانش را ستوده‌اند. و در راه فراگیری علم هر ناممکنی را ممکن دانسته، و هر حد و مرزی اعم از زمان و مکان و جنسیت و سن و ... را به سخره گرفته و پشت سر گذاشته‌اند. به طور مثال در نگاه خاتم پیامبران حضرت محمدمصطفی(ص) "کسب دانش اگر چه در دورترین سرزمین‌ها، چین نیز باشد، دست‌یافتنی و بایسته است"؛ و یا ایشان در کلام گهرباری "فراگیری علم را بر هر زن و مرد مسلمان واجب شمرده‌اند.". آری این است فضیلت آموختن و آموزش که بزرگان در مورد آن فرموده‌اند: "مداد العلماء افضل من دماء الشهداء".

از دیگر سوی تقارن این ایام مبارک با روزها و شب‌های عزاداری سرور و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله‌الحسین(ع) و 72 تن از یاران باوفایش، و هفته گرامی‌داشت دفاع مقدس، نقطه عطف و فرصت ممتازی است تا فرزندان این مرز و بوم، و آینده‌سازان این مملکت، با فرهنگ عاشورایی که سرچشمه بسیاری از نهضت‌های دینی و آزادی‌خواهانه جهان، از جمله 8 سال دفاع مقدس رزمندگان جان‌برکف ایران عزیز اسلامی است، بیش از پیش آشنا شوند.

اینجانب ضمن گرامی‌داشت این ایام، و تبریک آغاز سال تحصیلی جدید، که مزین به حمایت از کالای ایرانی است، به دانش‌آموزان عزیز، همکاران گرانقدر، و خانواده‌های محترم، امیدوارم با پیروی از آرمان‌های امام راحل عظیم‌الشان(ره)، و رهنمودهای مقام معظم رهبری حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، و در راستای سیاست‌های دولت و تدبیر و امید، بتوانیم زمینه‌ساز تحقق سند تحول بنیادین آموزش و پرورش، و تربیت دانش‌آموزان موفقی در طراز جمهوری اسلامی، و شایسته حیات طیبه باشیم.

 

 

محمدحسین صفری

 

 

به اشتراک بگذارید :