24 ذیقعده 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۷/۰۴ ۱۱:۴۹:۱۸
کد مطلب:  702536
معاون پرورشی وزارت آموزش و پرورش خبر داد:
برگزاری کارگاه‌های توانمندسازی روانی واجتماعی دانش آموزان درمدارس

با شروع سال تحصیلی جدید معاونت پرورشی آموزش و پرورش برنامه های مختلفی را برای سنگین تر کردن کفه تربیتی و پرورشی نسبت به آموزش در مدارس تدارک دیده است

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش شهر تهران به نقل از خبرگزاری مهر ،با شروع سال تحصیلی جدید معاونت پرورشی آموزش و پرورش برنامه های مختلفی را برای سنگین تر کردن کفه تربیتی و پرورشی نسبت به آموزش در مدارس تدارک دیده است.

علیرضا کاظمی معاون پرورشی وزارت آموزش و پرورش درباره برخی برنامه های ویژه پرورشی در سال تحصیلی جدید با توجه به تاکید وزیر آموزش و پرورش به اولویت پرورش بر آموزش در مدارس گفت: در وهله اول با توجه به اینکه امسال دو ساعت در هفته برنامه درسی آزاد شده است و برای موارد پرورشی و مهارتی در اختیار مدارس قرار گرفته است که در سال ۵۰ تا ۶۰ ساعت می شود، ما بسته های مختلفی را برای مدارس آماده کردیم.

وی ادامه داد: از آنجایی که امسال سال اول اجرای این طرح است و ممکن است مدارس خودشان طرحی یا ایده ای نداشته باشند ما این بسته های مختلف پیشنهادی را آماده کرده ایم و به مدارس ارائه می دهیم. این بسته ها با رویکرد تعلیم و تربیت تمام ساحتی و بنا بر توان و  ذائقه دانش آموزان در مناطق مختلف کشور تهیه شده است.

علیرضا کاظمی همچنین برنامه دیگر این معاونت در سال تحصیلی جدید را اجرای برنامه های حجاب و عفاف «ریحانه» عنوان کرد و گفت: در واقع این نمایشگاه ها بسته های صوتی و تصویری هستند که مخصوص دانش آموزان مقطع ابتدایی است که بسیار جذاب تهیه شده و برای فضای عمومی و فضای داخل کلاس ها قابل استفاده است و پیام های تربیتی در راستای حجاب دارد. یک روزنامه دیواری هم به صورت هفتگی با موضوع حجاب و معرفی الگوهای برتر با ارائه تصاویر و داستان آماده می کنیم که در پایان سال، ۲۵ صفحه خواهد شد و این یک نمایشگاه از آن برپا می کنیم. این روزنامه ها مخصوص مقطع دوم ابتدایی است.

معاون پرورشی آموزش و پرورش با اشاره به سال حمایت از کالای ایرانی در این باره نیز اظهار کرد: برای حمایت از کالای ایرانی و فرهنگسازی آن برنامه های متنوعی را تدارک دیده ایم. بیشتر رویکردمان گفتمان سازی است و بازدید از کارخانه ها و دعوت از کارآفرینان برای صحبت با بچه ها از جمله برنامه های ماست. همچنین نمایشگاه های درون مدرسه ای در این راستا برپا می کنیم.

کاظمی با اشاره به رونمایی از طرح «توسعه مهارت های دانش آموزی» در سال تحصیلی جدید گفت: ما کارگاه های توانمند سازی روانی و اجتماعی دانش آموزان را در دستور کار داریم. ۱۰ کتاب در این زمینه تولید کرده ایم که پیرامون ۱۰ فضیلت اخلاقی محوری و ۲۴ زیرشاخه آن تدارک دیده شده است. شبکه مدارس را آموزش می دهیم که بر اساس سلامت روان دانش آموزان و آنچه نیاز دارند این مهارت ها را به آنها آموزش دهند. قبل از آن هم یک تست سلامت روان از دانش آموزان می گیریم.

به اشتراک بگذارید :