3 جمادی‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۷/۰۴ ۰۹:۱۴:۱۴
کد مطلب:  702394
معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش‌وپرورش خبر داد؛
توزیع سرانه مدارس با اولویت ضرایب محرومیت وزارت کشور

علی الهیار ترکمن از توزیع سرانه مدارس در مناطق دارای ضریب محرومیت ۹، ۸ و ۷ خبر داد و گفت: از سازمان برنامه و بودجه برای توزیع مرحله چهارم سرانه، درخواست تخصیص اعتبار کردیم.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش وپرورش، به نقل از فارس؛ علی الهیار ترکمن معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزیر آموزش و پرورش درباره آخرین وضعیت سرانه مدارس، اظهار کرد: سرانه‌ای که در حال حاضر دریافت و توزیع کردیم تقریبا حدود ۴۰درصد عدد واقعی سرانه‌ای است که باید به مدارس ابلاغ کنیم و به همین دلیل مجبوریم اولویت گذاری کنیم.

 

وی ادامه داد: برای شروع سال تحصیلی و برای اینکه بتوانیم مدارس را آماده کنیم و با توجه به تخصیص‌های ردیف سرانه‌مان، حرکت در قالب ضرایب محرومیت وزارت کشور است.

 

الهیار ترکمن توضیح داد: مدارسی که در مناطق دارای ضریب محرومیت ۹قرار دارند در اولویت اول توزیع سرانه قرار گرفتند و پس‌ازآن هم توزیع سرانه در مدارس واقع در مناطق دارای ضریب محرومیت ۸و ۷توزیع شد.

 

وی ادامه داد: بر این اساس ضرایب محرومیت ۹، ۸و ۷در اولویت پرداخت تابستان بر اساس تخصیص سه‌ماهه دوم قرار گرفتند.

 

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزیر آموزش‌وپرورش تصریح کرد: درخواست جدیدی از سازمان برنامه بودجه داشتیم که بتوانیم در سایر مدارس را نیز توزیع سرانه داشته باشیم به‌عبارت‌دیگر ۳۵درصد پول سرانه را دریافت و توزیع کردیم و تقاضای ۱۵درصد دیگر داشتیم تا بتوانیم تعادل را در تمام مدارس ایجاد کنیم.

 

وی اضافه کرد: رایزنی‌هایی در حال انجام است و پیگیر دریافت سرانه درخواستی هستیم؛ تاکنون سه بخش سرانه را پرداخت کردیم و درخواستی جدیدمان، چهارمین مرحله توزیع سرانه را شامل می‌شود.

به اشتراک بگذارید :