14 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۷/۰۴ ۰۸:۲۳:۵۴
کد مطلب:  702329
رییس آموزش و پرورش استثنایی خوزستان اعلام کرد:
سنجش سلامت بیش از 90 هزار نوآموز خوزستانی تا کنون

رییس آموزش و پرورش استثنایی خوزستان از سنجش 95 هزار و 712 نوآموز بدو ورود به پایه اول ابتدایی و نوآموز پیش دبستانی در پایگاه های سنجش سلامت استان خبر داد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش خوزستان, علی ممبینی پیش از ظهر امروز چهارشنبه 4 مهر ماه 97 با بیان اینکه  اجرای طرح سنجش سلامت نوآموزان خوزستانی از دوم تیر ماه در 56 پایگاه آغاز شده است، اظهار کرد: ارزیابی دقیق نوآموزان از نظر سلامت بینایی، شنوایی، آمادگی تحصیلی و جسمی و حرکتی سبب کاهش آسیب های مانند افت تحصیلی و ترک تحصیل نوآموزان می شود و فرایند یاددهی و یادگیری را آسان تر می کند.

 

 

وی با اشاره به اینکه تاکنون 95 هزار و 712 نوآموز در این طرح مورد ارزیابی قرار گرفته‌اند، خاطر نشان کرد: از این تعداد 70 هزار و 691 نوآموز بدو ورود به پایه اول و 25 هزار و 21 نفر نیز نوآموز دوره پیش دبستانی هستند.

 

ممبینی با اظهار اینکه 17 هزار و 88 نوآموز نیز برای ارزیابی های دقیق تر به پایگاه تخصصی ارجاع داده شدند، تصریح کرد: از نوآموزان سنجش شده 7 هزار و 990 نفر برای ارزیابی تخصصی آمادگی تحصیلی، 2 هزار و 68 نفر برای ارزیابی شنوایی، 6 هزار و 815 نفر برای ارزیابی بینایی و 215 نفر برای ارزیابی‌های جسمی به منظور بررسی دقیق‌تر و تعیین جایگاه تحصیلی به پایگاه‌ها و مراکز تخصصی ارجاع داده شده‌اند.

 

رییس آموزش و پرورش استثنایی خوزستان با تاکید بر الزامی بودن شرکت نوآموزان در طرح سنجش سلامت برای انجام ثبت‌نام در پایه اول دبستان، گفت: خانواده‌هایی که دارای نوآموز پایه اول شهری و روستایی هستند، لازم است با مراجعه به پایگاه‌های سنجش مستقر در محل زندگی خود نسبت به فرآیند نوبت‌گیری برای بررسی وضعیت سلامتی فرزندان‌شان در طرح سنجش اقدام کنند.

به اشتراک بگذارید :