24 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۷/۰۳ ۱۱:۰۰:۳۶
کد مطلب:  701876
مدیرکل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران در آیین گرامی داشت هفته دفاع مقدس؛
انتقال ارزش های دفاع مقدس از اصلی ترین وظایف وزارت آموزش و پرورش است

آیین گرامی داشت هفته دفاع مقدس و صبحگاه مشترک کارکنان اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران صبح امروز درمحوطه و سالن ولایت این اداره کل برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران، آیین گرامی داشت هفته دفاع مقدس و صبحگاه مشترک کارکنان اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران با حضور رییس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاهها، مدیرکل امور شاهد و ایثارگران وزارت آموزش و پرورش ،مدیرکل بنیاد شهید استان تهران ، رییس دانشگاه فرهنگیان استان تهران ،مدیر کل آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران، اعضای شورای معاونین، مدیران و معاونین مناطق ۲۱ گانه شهرستانهای استان تهران، در اداره کل آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران برگزار شد.

عبدالرضا فولادوند مدیر کل آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره همه شهدای ایران اسلامی و عرض تسلیت ایام سوگواری اباعبدالله الحسین علیه السلام، گفت: خدمت به یادگاران عرصه دفاع مقدس پاسداشت از ارزشهای ایران اسلامی است.

وی با گرامی داشت یاد و خاطره شهدا و ایثارگران، اظهار داشت : آزادگان مظلومی که در چنگال دژخیمان رژیم بعثی بودند و جانبازانی که هنوز هم در آسایشگاه ها با درد و رنج دست و پنجه نرم می کنند، همگی بزرگانی هستند  که از تاریخ این سرزمین فراموش نخواهند شد.

فولادوند تاکید کرد: ایثارگران ما در دورانی ایفای نقش کردند که دشمن با حمایت ۵۲ کشورجهان از تمام تسلیحات نظامی برای مقابله با ایران استفاده می کرد، در حالیکه کشور ما تنها به پشتوانه ایثار و رشادتهای جوان مردان و فرماندهی امام خمینی(ره) توانست به پیروزی دست یابد.

 مدیرکل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران ،ثمره ایستادگی زنان و مردان این سرزمین را محافظت از وجب به وجب خاک کشور دانست و افزود: زنده نگه داشتن یاد شهدا کمتر از جهاد نیست و نباید فقط به هفته دفاع مقدس محدود شود.

فولادوند ، با تاکید براینکه انتقال ارزش های دفاع مقدس از اصلی ترین وظایف وزارت آموزش و پرورش است ، تصریح کرد: دشمن از سلاح و اسلحه ما نمی ترسد بلکه از ارزش های ماست که بیم و هراس دارد و از همین روست که دست به شبی خون فرهنگی زده است .

این مقام مسئول با اشاره به اینکه  برای مقابله با تهاجمات دشمن باید همچون گذشته با همان روحیات جهادی که فرماندهان دوران دفاع مقدس در جبهه های حق علیه باطل داشتند ،حرکت کنیم ، یادآور شد: اگر مدیران و خدمتگزاران نظام اسلامی از آن روحیات فاصله بگیرند در همه عرصه ها شکست خواهیم خورد.

گفتنی است در این مراسم از رزمندگان و ایثارگران فرهنگی شهرستان های استان تهران تقدیر شد.

به اشتراک بگذارید :