3 جمادی‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۷/۰۲ ۰۸:۴۰:۳۳
کد مطلب:  700674
وزیر آموزش‌وپرورش در مراسم آغاز سال تحصیلی و با حضور رییس جمهور؛
تحول در نظام آموزش‌وپرورش بر اساس سند تحول صورت می‌گیرد

وزیر آموزش‌وپرورش در مراسم آغاز سال تحصیلی و با حضور رییس جمهور اظهار کرد: تحول در نظام آموزشی و پرورش بر اساس سند تحول صورت می‌گیرد.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش‌وپرورش، سید محمد بطحایی در مراسم بازگشایی مدارس برای سال تحصیلی جدید که با حضور رئیس‌جمهوری در دبیرستان دخترانه نمونه دولتی عترت منطقه ۹ تهران برگزار شد، با ابراز تأسف از حادثه تروریستی روز گذشته در اهواز و شهادت جمعی از مردم این شهر، گفت: هم‌زمانی ایام شهادت امام حسین علیه‌السلام ویاران باوفایش با بازگشایی مدارس می‌تواند نگاهی جدید به درس آموخته‌های حادثه کربلا به ما ارائه کند.

 

سید محمد بطحایی با اشاره به اهمیت مشارکت و همکاری مردم و سازمان‌ها و نهادهای دولتی و غیردولتی به‌ویژه خانواده‌ها و دانش آموزان در امر تعلیم و تربیت گفت: آغاز سال تحصیلی را به خانواده‌ها، دانش آموزان و معلمان و همه ذی‌نفعان آموزش‌وپرورش تبریک گفت.

 

وی در ادامه افزود: آموزش‌وپرورش از حمایت همه مسئولان کشور برخوردار است و گسترده‌ترین دستگاه اجرایی کشور است که در دورافتاده‌ترین نقاط کشور به دانش آموزان خدمات تربیتی و آموزشی ارائه می‌کند و مقام معظم رهبری آموزش‌وپرورش را کانون خلق دنیای آینده می‌داند و سرمایه‌گذاری در آن را هزینه نمی‌دانند و رئیس‌جمهوری نیز آموزش‌وپرورش و مدارس را اساس پیشرفت و رشد جامعه می‌دانند.

 

سید محمد بطحایی تعلیم و تربیت کشور را نیازمند مشارکت و همکاری همه بخش‌های جامعه شامل مردم و سازمان‌های دولتی و غیردولتی به‌ویژه خانواده‌های دانش‌آموزان دانست و اظهار کرد: ضرورت دارد تا این دستگاه با بیش از یک‌میلیون پرسنل ارتباط نزدیک‌تری با مردم داشته باشد.

 

عضو کابینه دولت دوازدهم با اشاره به فعالیت‌های انجام‌شده در آموزش‌وپرورش اظهار کرد: وزارت آموزش‌وپرورش در سال تحصیلی گذشته تحول در نظام آموزشی و پرورشی را بر اساس سند تحول و با دو رویکرد انجام داد؛ اولین اقدام تحول در محتوا و متن برنامه درسی و آموزشی بود که سرآغاز اجرای برنامه‌های مهارت‌آموزی بر اساس تأکید ریاست جمهوری در مهرماه سال ۹۶ بود. این رویکرد با همکاری سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای در ۸ استان کشور به‌صورت آزمایشی برای دانش آموزان متوسطه اول آغاز شد که ادامه آن در سال تحصیلی جاری در همه استان‌های کشور را خواهیم داشت.

 

سید محمد بطحایی تقویت فعالیت‌های پرورشی متناسب با شرایط و نیازهای فردی دانش آموزان و حذف آزمون‌های مکرر و زائد از مدارس ابتدایی و تأکید بر عدم استفاده از کتاب‌های کمک‌آموزشی در این مقطع را از دیگر فعالیت‌های این وزارتخانه برشمرد و اظهار کرد: این اقدامات باعث تحول تقویت نشاط و سرزندگی و علاقه مندی به یادگیری در دبستان‌ها است.

به اشتراک بگذارید :