21 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۷/۰۱ ۱۲:۲۱:۵۵
کد مطلب:  699694
مدیر کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران در آیین بازگشایی سال تحصیلی98 – 1397 ؛
رشد 7/47 درصدی جمعیت دانش آموزی شهرستانهای استان تهران در سال تحصیلی جدید

مدیر کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران در آیین در آیین بازگشایی سال تحصیلی جدید از رشد 7/47 درصدی جمعیت دانش آموزی شهرستانهای استان تهران خبر داد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران ، آیین بازگشایی سال تحصیلی جدید با حضور مدیر کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران ، مدیرکل نوسازی مدارس استان تهران، رییس مجمع خیرین مدرسه ساز شهرستان های استان تهران،مشاور عالی مدیرعامل بانک آینده،بخشدار ، شهردار، رییس شورای شهر منطقه چهاردانگه و رییس نیروی انتظامی منطقه چهاردانگه در آموزشگاه ابتدایی دخترانه امید آینده این منطقه برگزار شد.

عبدالرضا فولادوندمدیر کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران ، ضمن  عرض تسلیت  به مناسبت ایام محرم و سوگواری سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین (ع)وهمچنین گرامیداشت  یاد وخاطره شهدای 8 سال دفاع مقدس، اظهار داشت : روز گذشته دشمن جنایتکار انقلاب اسلامی با به خون کشیدن جمعی از هموطنان مان در اهواز بار دیگر خوی اهریمنی خود را به ملت غیور ایران نشان دادند، اما غافل از آنند که مردم دلیر و همیشه در صحنه ایران نه تنها با این جنایات ازمسیر حرکت رو به جلوی خود از پای نمی نشینند بلکه با اتحاد، همدلی و یکپارچگی بیشتر در رسیدن به آرمان های بلند انقلاب گام بر می دارند.

فولادوند ،در ادامه با اشاره به رشد 7/47 درصدی جمعیت دانش آموزی شهرستانهای استان تهران، گفت: این میزان رشد جمعیت دانش آموزی در ابتدایی 3/5 درصد ، در متوسطه اول 5/3 درصد ، در متوسطه دوم به دلیل کامل شدن ساختار سه ساله 23/88 درصد و در دوره مهارتی 31/96 درصد می باشد.

وی با اشاره به اینکه تعداد مدارس استان از 3 هزار و 424 باب مدرسه در سال تحصیلی گذشته به 3 هزار و 538 باب مدرسه در سال تحصیلی جدید افزایش پیدا کرده است ، تاکید کرد: یعنی تعداد 114 باب مدرسه به مدارس شهرستان های استان تهران افزوده شده است که از رشدی معادل 3/33 درصد برخوردار بوده است .

 مدیر کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران ، تعداد کلاس های درس این استان را در سال گذشته 30 هزار و 234 کلاس عنوان کرد و افزود: با همت همکاران اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران ، خیرین نیک اندیش مدرسه ساز و اداره کل نوسازی مدارس استان تهران این تعداد در سال تحصیلی جدید به عدد 30 هزار و 424 کلاس درس رسیده است  و چیزی در حدود 2 هزار و 210 کلاس به فضای فیزیکی این استان اضافه گردیده است .

این مقام مسئول در بخش دیگری از سخنان خود با بررسی آمار خروجی و ورودی نیروی انسانی شهرستان های استان تهران ، اظهار داشت : با توجه به نقل و انتقالات معلمان، بازنشستگان، ماموریت ها و مرخصی ها با کاهش شدید نیروی انسانی در این استان مواجه بودیم که با اعمال برنامه های ساماندهی نیروی انسانی و توسعه سنواتی توانستیم تا حدود زیادی بر این مشکل بزرگ فائق آییم تا هیچ کلاس درسی در آغاز سال تحصیلی جدید از نبود معلم رنج نبرد.

فولادوند تاکید کرد: با توجه به کمبود نیروی انسانی و افزایش جمعیت دانش آموزی ، علی رغم رعایت دقیق مفاد دستور العمل ساماندهی نیروی انسانی و توسعه سنواتی و اجرایی نمودن مصوبات کمیته برنامه ریزی استان و اعمال سیاست و رویکرد انقباضی درساماندهی نیروی انسانی ، مشکل نیروی انسانی همچنان مهمترین مشکل شهرستان های استان تهران بوده و میزان حق التدریس استان از 120 هزار ساعت در هفته به 215 هزار ساعت در هفته در سال تحصیلی جدید افزایش یافته است .

وی در خصوص تجهیز ، تعمیر و آماده سازی فیزیکی مدارس برای سال تحصیلی جدید اظهار داشت : چیزی در حدود 3 میلیارد و 429 میلیون تومان در این بخش هزینه گردیده است که در راستای اهداف مهارت آموزی در این استان 51 درصد آن صرف تامین تجهیزات هنرستان های فنی و حرفه ای گردیده است .

مدیر کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران،  تجهیز مدارس عشایری، مدارس استثنایی ، تامین تجهیزات امتحانات ،خرید میز و نیمکت، هوشمند سازی مدارس و تهیه تجهیزات اداری را از دیگر اقدامات این استان در کمیته تعمیر و تجهیز مدارس دانست .

وی در خصوص تامین کتب درسی دانش آموزان گفت: تعداد 588 هزار و 659 نفر دانش آموز دوره ابتدایی و کاردانش فنی و حرفه ای از طریق سامانه ثبت کتب درسی در اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران ثبت نام شده و کتب مورد نیاز در مناطق 21 گانه این استان در بین دانش آموزان توزیع گردیده است .

فولادوند با تاکید بر این که دبیرخانه پروژه مهر اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران در سال جاری با تشکیل 9 جلسه و کارگروه ساماندهی نیروی انسانی با تشکیل 20 جلسه بیشترین مصوبات را داشته است ، تصریح کرد: در کارگروه تبلیغ و توجیه این استان نیز چیزی بالغ بر 2 هزار و 122 خبر در حوزه پروژه مهراین استان به انتشار رسیده است که درجای خود قابل توجه است .

این مقام مسئول، ادامه داد : کارگروه ارزیابی و رسیدگی به شکایات پروژه مهر استان با اجرای دستورالعمل ثبت نام و تشکیل جلسات توجیهی و بررسی عملکرد مناطق در سامانه سناد و پیگیری شکایات و اعتراضات مردمی نقش اصلی خود را ایفا نموده است .

مدیر کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران  یادآور شد: کارگروه تایید صلاحیت های پروژه مهر با همکاری اداره حراست و گزینش با تشکیل جلسات ماهیانه ، تهیه تقویم اجرایی کمیته تایید صلاحیت مدیران و معاونین جدید الانتصاب  و پست های اداری ، بررسی نیروهای ناکارآمد ، شناسایی کمبود های نیروی خدماتی و سرایداران ، ساماندهی تجهیزات حفاظتی مدارس نوساز و انجام مصاحبه های پذیرفته شده گان ماده 28 و دانشگاه فرهنگیان به وظایف خود عمل نموده است .

فولادوند در پایان خاطرنشان کرد: تمامی تلاش شبانه روزی همکاران بنده در استان و مناطق 21 گانه شهرستان های استان تهران بر این بوده است تا مهری پرنشاط و خاطره انگیز را برای دانش آموزان عزیز و معلمین ارجمند رقم بزند و از همین جا از زحمات همگی این عزیزان تقدیر کرده و توفیقات روز افزون  در تمامی عرصه های زندگی را از خداوند منان برایشان مسئلت می نمایم .

 

 

 

 

 

به اشتراک بگذارید :