20 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۶/۳۱ ۱۰:۳۵:۵۷
کد مطلب:  698179
وزیر آموزش و پرورش درمراسم آغاز سال تحصیلی غنچه ها و شکوفه ها؛
درپی ایجاد مدرسه ای هستیم که دانش آموزان در آن باهم زیستن را یاد بگیرند.

وزیر آموزش و پرورش در مراسم آغاز سال تحصیلی غنچه ها و شکوفه ها در منطقه ١٢ تهران،گفت: در پی ایجاد مدرسه ای هستیم که دانش آموزان در آن باهم زیستن را یاد بگیرند.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش،سید محمد بطحایی صبح امروز در مراسم آغاز سال تحصیلی غنچه ها وشکوفه ها که در دبستان شهید امیری کیا منطقه ١٢شهر تهران برگزار گردید،  با آرزوی قبولی عزاداری های ایام سوگواری اباعبدالله الحسین علیه السلام و تبریک شروع سال جدید تحصیلی برای دانش آموزان کلاس اولی، اظهار کرد: آغاز سال تحصیلی بهاری است که در پاییز اتفاق می افتد و تقارن آن با هفته گرامیداشت دفاع مقدس وامسال با ایام سوگواری  شهادت امام حسین علیه السلام و بزرگداشت واقعه کربلا به ما پیام  ایثار و عشق به میهن و آینده کشور را میدهد.

 

وی افزود:توسعه پیش دبستانی در سال های اخیر باعث شده است تا دانش آموزان بهتر خود را با شرایط مدرسه تطبیق دهند. در سال های گذشته دانش آموزان ما به ویژه دانش آموزان پایه اول ابتدایی درمهرماه برای ورود به مدرسه مضطرب و بی تاب بودند و آرامش امروز دانش آموزان نتیجه  توسعه پیش دبستانی است.

 

وزیر آموزش و پرورش با قدردانی از تلاش آموزگاران ،خاطرنشان کرد: کار معلمی در دوره ابتدایی بسیار پیچیده تر از دوره های تحصیلی دیگر است و کار معلمان ابتدایی از سایرمقاطع تحصیل سخت تر است و خوشبختانه امروز  معلمان شما دانش آموزان  آماده شده اند تا  سال تحصیلی عالی  و خوبی را همراه شما شروع کنند.

 

بطحایی گفت: به دنبال فراهم کردن مدرسه ای هستیم  که دانش آموزان در آن باهم زندگی کردن را یاد بگیرند و از مدرسه آمدن لذت  ببرند و احساس شادی کنند.

 

وی تصریح کرد: برای رسیدن به مدرسه بانشاط باید موانع برطرف شود تا مدرسه دارای چنین فضایی شود و تلاش می‌کنیم  فضای آموزشی مدارس را به سمتی سوق دهیم  که موانع حذف شود و شادی و نشاط در آن جریان پیدا کند.

به اشتراک بگذارید :