1 جمادی‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۶/۳۱ ۰۹:۱۳:۳۱
کد مطلب:  698118
معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران:
توزیع 14 هزار تجهیزات ورزشی بهداشتی به مدارس استان تهران

با شروع سال تحصیلی جدید، طرح کاروان تحرک و نشاط سلامت شهرستان‌های استان تهران به‌صورت پایلوت در شهرستان قرچک اجرا شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران، طرح کاروان تحرک و نشاط سلامت شهرستان‌های استان تهران با حضور محمدرحیم معاون تربیت‌بدنی و سلامت اداره کل آموزش‌وپرورش شهرستان‌های استان تهران، مهدی نیکبخت مدیر آموزش‌وپرورش، رضا داورزنی رئیس اداره تربیت‌بدنی و سایر مسؤولان اداره آموزش‌وپرورش به‌صورت پایلوت در سالن ورزشی شهید فرزانگان قرچک برگزار شد.

محمد رحیم معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران  در تشریح این خبر گفت: در طرح کاروان تحرک، نشاط و سلامتی، 14 هزار قلم ،تجهیزات ورزشی بهداشتی در 21 منطقه و  3 هزار و 100 مدرسه شهرستان های استان تهران توزیع می‌شود.

وی با اشاره به اینکه سال 97 دومین سال طرح تحول بنیادین است،تاکید کرد: یکی از برنامه‌های مهم این طرح ، توزیع تجهیزات تربیت‌بدنی و به‌صورت یکسان در مدارس شهرستان‌های استان تهران است.

رحیم ادامه داد: امروز در شهرستان‌های استان تهران میزبان یک‌ میلیون دانش‌آموز هستیم و امکانات باید متوازن باشد تا در حق دانش آموزان در سایر مناطق اجحاف نشود.

معاون تربیت‌بدنی و سلامت اداره کل آموزش‌ و پرورش شهرستان‌های استان تهران تصریح کرد: پیشرفت برنامه‌های فرهنگی ،ورزشی در مدارس تنها زمانی شکل می گیرد که هم‌افزایی در آن یجاد شود و بسترها بصورت یکسان فراهم شود.

در ادامه  رضا ابراهیمی رئیس گروه فعالیت‌های ورزشی وزارت آموزش‌ و پرورش اظهار داشت: معاونت تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش در راستای عملیاتی سازی سند تحول بنیادین به عنوان یک سند ارزشمند و راهنما در دو بخش سخت‌افزاری و نرم افزاری اقدامات مختلفی را انجام داده است و یکی از مهمترین این اقدامات  ارسال تجهیزات  ورزشی است.

وی ادامه داد: امسال 33 میلیارد تومان تجهیزات در مدارس کشور و 11 میلیارد تومان جهت ساخت زمین چمن مصنوعی توزیع شد و هدف از این برنامه‌ پویایی و نشاط در بین دانش آموزان است

گفتنی است ،در این برنامه مهدی نیکبخت مدیر آموزش و پرورش قرچک نیز به پتانسیل شهرستان قرچک در حوزه ورزش و جوانان پرداخت و توجه بیشتر مسئولین  به این شهرستان را خواستار شد.

 

 

به اشتراک بگذارید :