12 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۶/۲۷ ۱۴:۴۸:۴۸
کد مطلب:  697600
جوابیه مدیریت آموزش و پرورش شهرستان بناب در خصوص خبر «پدیده ای عجیب در آموزش و پرورش شهرستان بناب ؟!

مدیر آموزش و پرورش بناب در جوابیه ای نسبت به گزارش خبری با عنوان «پدیده ای عجیب در آموزش و پرورش شهرستان بناب ؟! تاکید کرد:این خبر بر اساس شنیده های مردمی بوده و هیچ مستندات قانونی ارائه نشده است.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی به نقل از بناب، جوابیه مدیریت آموزش و پرورش شهرستان بناب در خصوص مطلب مندرج در خبرگزاری صدای معلم:

 

عطف به مطلب مندرج در آن خبرگزاری، به تاریخ 19 شهریور 97 با عنوان «پدیده ای عجیب در آموزش و پرورش شهرستان بناب ؟! (مدرسه ای غیر دولتی که در حال ثبت نام از دانش آموزان هست ولی محل و مکان مشخصی ندارد)» روابط عمومی مدیریت آموزش و پرورش شهرستان موارد زیر را جهت تنویر افکار عمومی به استحضار می رساند:

  1. در سال های گذشته ادارات کل آموزش و پرورش استان‌ها بر اساس آیین نامه نحوه تعیین قیمت فروش و اجاره و شرایط واگذاری ساختمان ها و اراضی موضوع ماده (12) قانون تاسیس و اداره مدارس و مراکز آموزشی و پرورشی غیردولتی و دستور العمل وزارتی شماره 89178  به استناد بخش مشارکت با غیر دولتی این دستورالعمل، جهت استفاده مناسب و کافی از اماکن و اموال آموزش و پرورش و جبران کمبود شدید نیروی انسانی در دوره ابتدایی، شیفت های خالی مدارس و ساختمان های بلا استفاده به موسسین فعال و موثر آموزشگاه های غیر دولتی اجاره داده شده و اجاره بهای آنها به خزانه داری کل کشور واریز می شود تا از اتلاف بیت المال جلوگیری بعمل آید.
  2. رویکرد فعلی آموزش و پرورش، ساماندهی فضا و نیروی انسانی بر مبنای تحقق اهداف مقدس نظام تعلیم و تربیت کشور و نهادینه سازی عدالت آموزشی در شهرستان هست.
  3. در گزارش مذکور که بر پایه شنیده­های مردمی تنظیم شده، هیچ­گونه مدرک مستند ومشخصی که قابل راستی آزمایی باشد، ارائه نشده است.
  4. آموزش و پرورش و فرهنگیان کشور بیش از هر زمان دیگری به دور از جنجال های فضای مجازی و رسانه ای، به وظیفه خطیر خود می پردازند. امید است همه دلسوزان و نقادان حوزه تعلیم وتربیت کشور و شهروندان بزرگوار، ضمن نقد منصفانه و کارشناسی، با حمایت واقعی خود به تحول و ارتقای نظام آموزش و پرورش در سایه سیاست های تحول بنیادین، منویات مقام معظم رهبری و برنامه های دولت تدبیر و امید، بیش از پیش کمک نمایند.
  5. لازم به ذکر است مدرسه مذکور در تاریخ 27 خرداد 97 تخلیه شده و اکنون دبستان جدیدالتأسیس امام رضا(ع) در آن مستقر گردیده است و موسس مدرسه غیرانتفاعی در مکان دیگیری از اماکن اداره اوقاف، آموزشگاه خود را فعال نگه می دارد و تا پایان سالتحصیلی 96-97 به انجام امور اداری خود در مدرسه سابق ادامه می دهد.
  6. آموزش و پرورش اطمینان میدهد تاکنون هیچ اعتباری برای تخریب و بازسازی مدرسه مورد نظر تخصیص داده نشده است.
  7. خواهشمنداست طبق ماده 23 قانون مطبوعات و رسانه ها نسبت به درج جوابیه این مدیریت در همان صفحه و ستون و با همان قلم اقدام لازم صورت گیرد.

 

به اشتراک بگذارید :