3 جمادی‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۶/۲۵ ۱۵:۰۲:۰۴
کد مطلب:  696263
مدیر کل آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران:
ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در دانش آموزان

سوگواره احلی من العسل با حضور هزاران دانش آموز نوجوان عاشورایی در حرم امام خمینی (ره) و ۳۱ استان دیگر کشور برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران، عبدالرضا فولادوند مدیر کل آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران در سوگواره احلی من العسل که در حرم مطهر امام راحل برگزار شد گفت: این سوگواره یکی از برنامه های دهه اول محرم است که به یاد ایثار و از خودگذشتگی حضرت قاسم بن الحسن (ع) و در راستای تبیین قیام عاشورا و زوایای نهضت امام حسین (ع) برگزار می شود.

وی افزود: این مراسم که همراه با عزاداری و سینه زنی برگزار می شود در جهت آشنایی دانش آموزان با رشادت های امام حسین (ع) و اصحابش می باشد.

فولادوند با اشاره به ویژگی هایی که در نظام آموزشی ما وجود دارد، تاکید کرد:  ما به عنوان متولیان آموزش و پرورش یکی از اساسی ترین وظایف مان توسعه فرهنگ ایثار و شهادت است، فرهنگی که می تواند دانش آموزان را در برابر ناملایمات و سختی ها مقاوم سازد .

مدیر کل آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران ادامه داد: باید تلاش کنیم واقعه شهادت امام حسین (ع) و زوایای سیاسی و فرهنگی قیام عاشورا را برای این جوانان که آینده سازان جامعه هستند تبیین کنیم .

این مقام مسئول در پایان خاطرنشان کرد: آشنایی با این حماسه بزرگ عاشورا و ترویج روحیه ایثار و شهادت، توانمندی دانش آموزان را در برابر هجوم های ضد فرهنگی وضد اسلامی بالا برده و آنان را در مواجهه با آسیب های روانی دشمنان ایمن می سازد.

به اشتراک بگذارید :