3 جمادی‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۶/۲۵ ۱۴:۵۵:۳۰
کد مطلب:  696256
معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران:
برگزاری کارگاه آموزشی جهت اولیای نوآموزان دیر آموز طرح سنجش

معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران از برگزاری کارگاه آموزشی جهت اولیای نوآموزان دیر آموز طرح سنجش سال تحصیلی 96-97 خبر داد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران، محمد احسانی معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران با اشاره به اجرای برنامه مداخله به هنگام در طرح سنجش، اولیای  نوآموزان دیر آموز شناسایی شده در طرح سنجش سال تحصیلی 97-96 اظهار داشت:  به منظور توجیه و آشنایی والدین با ویژگی و شرایط آموزش نوآموزان دیرآموز ، یک کارگاه آموزشی با همکاری اداره استثنایی و معاونت آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران برگزار شد.

 وی با اشاره به برگزاری این کارگاههای آموزشی در مناطق قرچک ، کهریزک، شهرقدس ، پردیس و ناحیه یک ری ، اظهار داشت:  180 نفر از اولیای دانش آموزان در این کارگاههای آموزشی شرکت کرده و با نقطه نظرات کارشناسی ، کارشناسان مسائل تعلیم و تربیت آشنا گردیدند.

 احسانی با تأکید بر کارکردهای مؤثر مداخله به هنگام در رفع مشکلات به موقع نوآموزان ، تصریح کرد: این کارگاه جهت آموزش والدین نوآموزانی که در مرحله اول سنجش به عنوان دیرآموز یا مشکوک به دیرآموز شناخته شده اند برگزار گردید.

این مقام مسئول ،ادامه برگزاری این دوره آموزشی را فرصتی مناسب جهت کمک به دانش اموزان دیر آموز و اولیای آنان عنوان کرد و افزود: نقش خانواده ها در کمک به این دانش آموزان بسیار مهم و حساس است و والدین باید در این زمینه بیشتر احساس مسئولیت کنند.

معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران در پایان خاطرنشان کرد: در این دوره آموزشی اولیاء با موضوعات ،شناخت و معرفی دانش آموزان دیرآموز، ویژگی های رفتاری و آموزشی آنان، راههای تقویت اعتماد به نفس و راهکارهای پیشنهادی لازم جهت تقویت خواندن- نوشتن و محاسبه آشنا گردیدند.

 

به اشتراک بگذارید :