20 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۶/۲۴ ۰۸:۵۶:۳۹
کد مطلب:  695054
معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران :
اجرای طرح رابط مشاور در مدارس

اجرای طرح رابط مشاور با برگزاری نشست توجیهی مدرسین مناطق 21 گانه در اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران رسما کلید خورد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران سید مجتبی هاشمی معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران در این باره گفت: اجرای طرح رابط مشاور با برگزاری نشست توجیهی مدرسین مناطق 21 گانه در اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران رسما کلید خورد.

وی با اشاره به اینکه این طرح با همکاری ادارات مشاوره و آموزش ابتدایی انجام می گیرد، تاکید کرد:با توجه به کمبود و عدم تخصیص مشاور در مدارس ابتدایی و اهمیت و ضرورت این دوره سنی، طرح رابط مشاور در مدارس ابتدایی با قوت و جدیت بیشتری پیگیری می شود.

هاشمی با بیان اینکه در این طرح هر مدرسه می بایست یک همکار را به عنوان رابط مدرسه و هسته معرفی نماید که ترجیحا تحصیلات مشاوره یا روانشناسی داشته باشد، تصریح کرد: این همکاران  در طول سال در 9 جلسه آموزشی شرکت می نماید و در مدرسه هم می تواند در شورای معلمان مطالب را به سایر معلمان انتقال دهند و هم مشکلات خاص دانش آموزان را به موقع به هسته یا مرکز مشاوره ارجاع دهند.

 

به اشتراک بگذارید :