11 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۶/۲۰ ۱۵:۰۸:۳۵
کد مطلب:  693655
معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش خوزستان:
فلسفه قیام امام حسین (ع) امر به معروف و نهی از منکر است

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش خوزستان گفت: امر به معروف و نهی از منکر به عنوان یک فریضه الهی فلسفه قیام امام حسین (ع) را تشکیل می دهد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش خوزستان، مهدی رفیعی دهکردی پیش از ظهر امروز سه شنبه 20 شهریور ماه 97 در جلسه هماهنگی شورای امر به معروف و نهی از منکر اداره کل آموزش و پرورش خوزستان، گفت: یکی از راهکارهای مهم در فریضه امر به معروف و نهی از منکر افزایش سطح علمی و سواد رسانه ای خانوده های دانش آموزان در قالب نهضت رسانه ای است.

 

وی با اشاره به اینکه هفته اول محرم به عنوان هفته امر به معروف و نهی از منکر در نظر گرفته شده است، اظهار کرد: مهمترین هدف قیام امام حسین (ع) احیای امر به معروف و نهی از منکر در جامعه بود که این قیام را تا ابد در دل تاریخ ماندگار کرد.

 

رفیعی دهکردی با بیان اینکه فریضه امر به معروف و نهی از منکر باید در همه مدارس و ادارات آموزش و پرورش نهادینه شود، تصریح کرد: اجرای دستورات دین مبین اسلام از جمله مقوله امر به معروف یک فریضه الهی است که در قرآن کریم نسبت به آن تاکید فراوانی شده است بنابراین همه همکاران فرهنگی در قالب شورای یاوران معروف و یادآوران معروف در مدارس به اجرای احکام دینی و وظایف شرعی نظارت می کنند.

 

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش خوزستان در پایان  با تاکید بر اینکه مهمترین راه نهادینه سازی فریضه امر به معروف و نهی از منکر آگاه سازی نسل نوجوان و جوان است، خاطر نشان کرد: برگزاری دوره های آموزشی در مدارس، تهیه و توزیع کتاب هایی با موضوع امر به معروف و نهی از منکر و بهره گیری از تبلیغات محیطی در ادارات آموزش و پرورش و مدارس از دیگر راه های ترویج این فریضه الهی است.

به اشتراک بگذارید :