24 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۶/۲۰ ۱۴:۲۲:۰۰
کد مطلب:  693358
مدیر کل آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران در ناحیه 2 ری:
به مدارس کارنامه ی آموزش خانواده داده می شود

نشست تخصصی پروژه مهر و ساماندهی نیروی انسانی با حضور مدیر کل آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران و شورای معاونین در ناحیه 2 ری برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران به نقل از ناحیه 2 ری ،عبدالرضا فولادوند مدیر کل آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران با اشاره به این که بسیاری از مشکلات امروز جامعه با آموزش خانواده ها حل می شود ، اظهار داشت : امسال کلاس های آموزش خانواده دومین اولویت در آموزش و پرورش است .

وی افزود : چطور می توانیم بدون دادن آموزش شهروندی به مردم ، از آنها انتظار داشته باشیم تا قوانین شهروندی را رعایت کنند.

فولادوند، ریشه ی بسیاری از مشکلات جامعه را  ناشی از عدم آموزش شهروندی  دانست و افزود : قانون مندی ، سبک زندگی ، معاشرت ، آداب و رسوم و روابط عاطفی اعضای خانواده همه قابل آموزش هستند و باید مورد توجه جدی قرار گیرند.

مدیر کل آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران ، با اشاره به اینکه برنامه ی آموزش خانواده در مدارس از نیمه ی اول مهر ماه توسط اداره ی انجمن اولیا و مربیان اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران اعلام خواهد شد ، تاکید کرد: براساس عملکرد مدارس در مبحث آموزش خانواده در سامانه ی مربوطه برای هر مدرسه کارنامه ای صادرمی گردد.

این مقام مسئول ،در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به تقارن سال تحصیلی جدید با ایام سوگواری و هفته ی دفاع مقدس ، گفت: مدیران مناطق در مراسم آغازین سال تحصیلی جدید و بازگشایی مدارس با استفاده از کارشناسان  ، مباحث دفاع مقدس و عاشورا را برای دانش آموزان تبیین نمایند.

وی با تاکید بر اینکه سال تحصیلی جدید را با تبیین فرهنگ عاشورا و دفاع مقدس به فرزندانمان آغاز می کنیم، تصریح کرد: اباعبدالله الحسین (ع) به عنوان بزرگترین تحلیلگر سیاسی زمان خود برای مبارزه با فساد از خود و فرزندانش گذشت و برای احیای سنت رسول الله قیام نمود.

فولادوند ،استفاده از سخنان و خاطرات رزمندگان 8 سال دفاع مقدس در اجرای برنامه های آغازین مدارس را همزمان با هفته دفاع مقدس ضروری دانست و خاطرنشان کرد:ما باید در این ایام از ولایتمداری حضرت عباس و امربه معروف حضرت اباعبدالله الحسین (ع) بگوییم و زوایای خاموش نهضت عاشورا را برای دانش آموزان تبیین کنیم .

به اشتراک بگذارید :