1 جمادی‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۶/۲۰ ۰۸:۱۸:۴۹
کد مطلب:  693080
با حضور معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش‌وپرورش صورت گرفت؛
رونمایی از سامانه نظارت و کنترل اردوهای دانش‌آموزی/برگزاری ۱۷ هزار اردوی دانش‌آموزی در یک سال اخیر

با حضور معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش‌وپرورش از سامانه نظارت و کنترل اردوهای دانش‌آموزی رونمایی شد، معاون پرورشی و فرهنگی در حاشیه این مراسم از برگزاری ۱۷ هزار اردوی دانش‌آموزی در یک سال اخیر خبر داد.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش‌وپرورش، پیش از ظهر امروز، آئین افتتاحیه و رونمایی از سامانه نظارت و کنترل اردوهای دانش‌آموزی با حضور علیرضا کاظمی در مرکز کنترل سفرهای برون‌استانی دانش‌آموزی واقع در ساختمان سازمان دانش‌آموزی برگزار شد.

 

معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش‌وپرورش در حاشیه این مراسم از صدور مجوز اردو در کمتر از یک ساعت در سامانه نظارت و کنترل اردوهای دانش‌آموزی خبر داد و اظهار کرد: یکی از بهترین اقدامات خوب وزیر آموزش‌وپرورش در یک‌ساله اخیر در بخش اردوهای دانش‌آموزی، ایجاد سامانه نظارت و کنترل اردوهای دانش‌آموزی است، البته چند اقدام دیگر نیز در کنار این سامانه انجام‌شده که می‌توان به آموزش بیش از ۱۶۰هزار نفر با ارائه بیش از پنج هزار نفر ساعت به مربیان اردویی، به‌روزآوری دستورالعمل اردوها و بازبینی دستورالعمل‌های اردویی به‌طوری‌که تا قبل از شروع سال تحصیلی به استان‌ها ارسال می‌شود، اشاره کرد.

 

وی مدیر مدرسه را مسئول مستقیم اخذ رضایت‌نامه از اولیا در اردوها دانست و تصریح کرد: اردوها یکی از راه‌های آموزش و افزایش مهارت‌ها و یادگیری است زیرا دانش‌آموز در طول اردو خود شخصاً مهارت‌های اجتماعی را تمرین می‌کند.

 

علیرضا کاظمی خاطرنشان کرد: از مهرماه گذشته تاکنون ۱۷هزار اردوی دانش‌آموزی برگزارشده است که از این تعداد ۱۰هزار اردو درون استانی و ۷هزار برون‌استانی بوده است.

 

وی اضافه کرد: از این تعداد اردو، تعداد ۴۲سفر به‌صورت دریایی، ۳۰۰مورد سفر هوایی، ۲هزار اردو از طریق ریلی و ۲۵هزار سفر جاده‌ای بوده است.

 

کاظمی از لغو و عدم صدور مجوز تعداد ۳۹۷اردو خبر داد و اظهار کرد: برخی اردوها نیز تذکرات کتبی و برخی را تذکر شفاهی دادیم البته تخلفات مربوط به عوامل اردویی اعم از مربی سرپرست، راننده وسیله نقلیه در پرونده درج و در ادامه فعالیت آن فرد مؤثر خواهد بود.

 

وی موفقیت صدر صدی در کاهش حوادث را از نتایج راه‌اندازی سامانه نظارت و کنترل اردوهای دانش‌آموزی برشمرد و عنوان کرد: در سال تحصیلی ۹۷-۹۶تنها سه حادثه داشتیم که هیچ‌یک از عوامل حادثه به عملکرد آموزش‌وپرورش مربوط نمی‌شد.

 

معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش‌وپرورش اذعان کرد: درفاز دوم سامانه نظارت و کنترل اردوهای دانش‌آموزی که امروز به بهره‌برداری رسید هوشمند سازی مرکز کنترل سفرها راه‌اندازی شد و  تاکنون اقدامات در این مرکز دستی بود اما با راه‌اندازی فاز دوم این سامانه قابلیت‌های آن افزایش می‌یابد و قادر است ضوابط را با دستورالعمل اردویی تطبیق دهد و سلامت اردوها را تضمین کند.

 

وی ادامه داد: اقدام دومی که با راه‌اندازی این سامانه صورت می‌گیرد؛ کنترل حرکت وسیله نقلیه بعد از حرکت از مبدأ به سمت مقصد است که با استفاده از سامانه سپهتن نیروی انتظامی، این مرکز می‌تواند سرعت و ایمنی اتوبوس حامل دانش آموزان را کنترل کند و در مرحله بعد با نرم‌افزاری که تهیه خواهد شد می‌توانیم به‌صورت لحظه‌ای اولیا را در جریان جزئیات سفر قرار دهیم.

 

کاظمی خاطرنشان کرد: اگر این کنترل به‌طور دقیق انجام شود می‌توان به‌صورت لحظه‌ای جزئیات سفر دانش‌آموز را به والدین اطلاع‌رسانی کنیم.

به اشتراک بگذارید :