3 جمادی‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۶/۱۹ ۱۰:۳۷:۱۸
کد مطلب:  692578
معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش شهرستانهای تهران:
برگزاری کارگاه پیشگیری از آسیب های اجتماعی

معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش شهرستانهای تهران از برگزاری کارگاه آموزش پیشگیری ازآسیب های اجتماعی ویژه مشاوران و مدیران کلیه مقاطع تحصیلی در سالن شهید کافی شهریار خبر داد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران، محمد رحیم معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش شهرستانهای تهران گفت: ترویج فرهنگ پیشگیری و توانمند سازی کارکنان به منظور خود مراقبتی در برابر آسیب های اجتماعی از جمله امور مهم در نظام آموزشی است و آگاه سازی آن بر عهده آموزش و پرورش است.

 

در ادامه ، مدیر باشگاه روانشناسی و سخنران همایش آموزش پیشگیری ازآسیب های اجتماعی اظهار داشت: خانواده آسیب پرور سبب به وجود آمدن اجتماعی آسیب پرور می شود.

وی گسترش آسیب های اجتماعی  نظیر ترک تحصیل ،فرار از مدرسه ،اعتیاد و سرقت را ناشی از عدم آگاهی لازم در خصوص این دانست  و افزود: باید اطلاعات خود را با مطالعه کتاب ها و مقاله های گوناگون و معتبر افزایش دهیم.

 

مدیر باشگاه روانشناسی ، تصریح کرد:آشنایی و اطلاع از شخصیت و هوش عاطفی کودکان و نحوه برخورد صحیح با دانش آموزان سبب تقویت هوش عاطفی ایشان می شود.

 

گفتنی است ،این همایش با حضور حداکثری مدیران ، معاونین پرورشی و مشاورین مدارس شهرستان شهریار همراه بود .

به اشتراک بگذارید :