3 جمادی‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۶/۱۹ ۰۸:۴۱:۱۹
کد مطلب:  692447
در آستانه آغاز سال تحصیلی ۹۸- ۹۷ صورت گرفت؛
گفتگوی صمیمی و مستقیم وزیر آموزش و پرورش با والدین دانش آموزان از شبکه سینا/تلویزیون تعاملی سینا هماهنگ کننده و تقویت کننده ارتباط اولیا با مدرسه

در آستانه آغاز سال تحصیلی ۹۸- ۹۷ ، گفتگوی صمیمی و مستقیم وزیر آموزش و پرورش با والدین دانش آموزان از شبکه سینا صورت گرفت.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، در آستانه آغاز تحصیلی جدید و همزمان با راه اندازی شبکه تعاملی سینا، سید محمد بطحایی در ارتباطی مستقیم و گفتگوی صمیمی با والدین دانش آموزان، توصیه هایی را در جهت تقویت ارتباط خانواده و مدرسه برای مخاطبان ارائه دادند۰

 

وی از تحصیل بیش از ۱۴میلیون دانش آموز در مدارس در سال جدید خبر داد وافزود:  تا کنون ۹۷درصد دانش آموزان  در مدارس ثبت نام کرده اند و پیش بینی میشود در دوهفته باقی مانده، دانش آموزانی که موفق به ثبت نام نشده اند اقدام کنند.

 

وزیر آموزش و پرورش از تلاش مدیران حوزه ستادی برای فراهم کردن زیرساخت های لازم جهت آغاز به کار مدارس خبر داد و عنوان کرد: با توجه به نوسانات اقتصادی موجود ممکن است والدین برای تهیه لوازم التحریر با مشکلات مواجه باشند و این مسئله را ما کاملا درک می کنیم.

 

وی ادامه داد: یکی از اهداف این ۱۴میلیون دانش آموز  در مدرسه  تحصیل علم و دانش و دیگری تمرین مهارت زندگی کردن در مدرسه است که البته تحقق این دو هدف نیازمند هماهنگی بیش از پیش معلمین و خانواده هاست .

 

بطحایی خاطرنشان کرد:مشکلاتی در مسیر تحقق اهداف تربیتی وجود دارد که بخشی از آن به خانواده ها، بخشی به مدرسه، بخشی  به مدیر و معلم برمی گردد. اینها اجازه نمی دهد برنامه ها  به طور صحیح و کامل اجرا شود.

 

وی از آغاز فعالیت رسمی تلویزیون تعاملی سینا خبر داد و تصریح کرد:  این تلویزیون اینترنتی از طریق گوشی تلفن همراه با اپلیکیشن سینا روبیک قابل دریافت است.

 

 عضو کابینه تدبیر وامید، ایجاد هماهنگی بین خانه و مدرسه  را از اهداف اصلی راه اندازی شبکه تعاملی سینا برشمرد وافزود: در این شبکه اینترنتی، معلمان  مسائل مر بوط به دانش آموزان را با والدین  در میان می گذارند و از طرف دیگر خانواده ها با رصد برنامه ها، نقطه نظرات خود در خصوص محتواهای آموزشی، محیط مدرسه ، مسائل تربیتی و....  را برای مدیر ومعلمان ارائه می دهند.

 

وی اولیا را شریک تربیتی مدرسه دانست و خاطرنشان کرد: دانش آموزان   سرمایه هایی هستند که متعلق به دو شریک تربیتی مدرسه و خانواده هستند لذا اگر هریک از شرکا وظیفه خود را به خوبی انجام ندهد این سرمایه ارزشمند هدر خواهد رفت.

 

وزیر آموزش وپرورش اظهار کرد: فرزندان ما  امروز در معرض خطرات اجتماعی قرار دارند لذا آن ها باید نحوه مواجه شدن با این خطرات را  هم در مدرسه و هم در خانواده بیاموزند حال اگر آنچه در مدرسه و در خانواده فرا می گیرند با هم مغایرت داشته باشد اهداف تربیتی محقق نمی شود.

 

وی ادامه داد: بچه ها باید تعلق خاطر داشتن به وطن شان را بیاموزند و این موضوع خیلی سخت اتفاق می افتد.

 

 بطحایی تصریح کرد: خانواده ومعلم به عنوان دو شریک تربیتی تا کنون ارتباطات و گفتگو هایمان خیلی کم بوده،لذا مدرسه گاهی کاری انجام می داده که زحمات خانواده  را از بین می بر ده و گاهی نیز عکس این موضوع اتفاق می افتاده است، بنابراین اگر معلم نیازهای دانش آموزان را به درستی نداند و آشنا  نباشد ، تربیت خانواده هدر می رود و عکس آن اگر خانواده هماهنگ نباشد زحمات معلمان نیز هدر می رود.

 

 وی اضافه کرد: گاهی اوقات فرزندان در برابر کوچکترین مسائل عصبانی می شوند و از کوره در می روند و این نشانه  وجوداضطراب در آنها است ما برای کاهش اضطراب در دانش آموزان برنامه داریم شاید شما فکر کنید مدرسه نه تنها استرس را از بین نمی برد بلکه آن را افزایش می دهد   اما این نیازمند انجام گفتگوهاست، خوشبختانه  این برنامه ای که از امروز راه اندازی می شود هدفش برقراری و تقویت این ارتباط است.بنابراین علیرغم هم مشغله های بسیار زیاد، ضروری است والدین ومعلمان برنامه های این شبکه تعاملی را دنبال کنند و اگر آینده بچه مهم است پس باید در این شبکه فعال باشند تا تربیت مسیر اصلی خود را طی کند.

 

وزیر اموزش و پرورش  تصریح کرد: در این برنامه که از طریق سینا روبیک پخش می شود عرض می کنم برای جلوگیری از  بین رفتن زحمات باید وقت گذاشت واز طریق این شبکه ارتباط برقرار کرد ما برای مدیران نیز برنامه داریم و توصیه ها یی برای آنها داریم.

 

  وی افزود: این اپلیکیشن علاوه بر ایجاد بستر ارتباطی بین معلمان با اولیا است، شرایط ارتباط معلمان بایکدیگر را نیز فراهم کرده است. و در پایان هر دوره آموزشی به مخاطبان خود گواهی پایان دوره صادر می کند.

 

 بطحایی در پایان گفت؛ مشکلات حل نمی شود مگر اینکه بپذیریم که ما و خانواده ها یک تیم هستیم وباید به شکل تیمی عمل کنیم تا موفق شویم.

به اشتراک بگذارید :