21 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۶/۱۹ ۰۸:۳۹:۱۵
کد مطلب:  692445
معاون آموزش متوسطه وزیر آموزش و پرورش ؛
تجهیز هنرستان های فنی و حرفه ای و کاردانش با اعتباری بالغ بر61 میلیارد تومان

معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش از تجهیز هنرستان های فنی و حرفه ای و کاردانش کشور با اعتباری بالغ بر بیش از 61 میلیارد تومان خبر داد.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، علی زرافشان اظهار کرد: در سال حمایت از کالای ایرانی و در راستای توسعه وتقویت آموزش‌های مهارتی بیش از 61 میلیارد تومان تجهیزات کارگاهی وآموزشی به هنرستان‌های فنی و حرفه‌ای و کاردانش کشور ارسال شد.

 

معاون متوسطه وزیرآموزش و پرورش تصریح کرد:کیفیت‌بخشی به آموزش‌های مهارتی در هنرستان‌ها با هدف متناسب‌سازی آموزش‌ها با نیاز بازار کار و ایجاد اشتغال پایدار برای هنرجویان مدنظر است برای همین موضوع امسال اعتبارات خوبی در نظر گرفته شده است.

 

وی افزود: تجهیزات در راستای توسعه کمی و کیفی آموزش‌های هنرستان‌های فنی و حرفه‌ای و کاردانش ارسال شده است، از محل بودجه سنواتی و فروش 2 درصد گاز سال 96 مبلغ 61 میلیارد تومان اعتبار تجهیزات هنرستان‌ها به ادارات کل آموزش وپرورش استان‌ها تخصیص یافته که همکاران ما تجهیزات مورد نیاز را در زمینه‌های صنعت، خدمات، کشاورزی و هنر، تهیه و در اختیار هنرستان‌ها قرار داده‌اند.

 

زرافشان خاطرنشان کرد: خرید تجهیزات برای هنرستان‌ها براساس عدالت آموزشی و شاخص توسعه جذب و رشد متوازن شاخه‌ای و متناسب با آمایش رشته‌ای و نیز با نظر کارشناسان تخصصی، مدیران هنرستان‌ها و سرگروه‌های آموزشی مرتبط انجام شده است.

به اشتراک بگذارید :