4 شعبان 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۶/۱۷ ۱۰:۵۸:۴۲
کد مطلب:  691401
مدیرکل ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات وزارت آموزش‌وپرورش خبر داد:
بازرسی و نظارت 83 درصد مناطق آموزشی کشور در دو ماه تیر و مرداد

مدیرکل ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات وزارت آموزش‌وپرورش داد: بیش از 83 درصد مناطق آموزشی کشور در دو ماه تیر و مرداد مورد بازرسی و نظارت قرارگرفته‌اند.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش‌وپرورش، علیرضاکمرئی در مصاحبه با خبرنگار این مرکز با اشاره به آمار نظارت و بازررسی این اداره در دوماه تیر و مرداد اظهار کرد: 28641 مدرسه که شامل 26.89 درصد مدارس کشور و 633 ستاد ثبت‌نام معادل 83.28 درصد ستادهای منطقه‌ای استان‌های سراسر کشور مورد نظارت و بازرسی قرارگرفته‌اند.

مدیرکل ارزیابی  عملکرد و پاسخگویی به شکایات گفت: از این تعداد 16802 مدرسه ابتدایی، 6848 مدرسه متوسطه اول و 4991 مدرسه متوسطه دوم و هنرستان بوده است. وی افزود از این تعداد 787 مدرسه در 20 استان توسط تیم‌های نظارتی ستادی و مابقی توسط استان‌ها و مناطق مورد نظارت قرارگرفته‌اند.

وی در ادامه افزود: تعهد مدیران مدارس به رعایت دستورالعمل‌ها و شفافیت در دستورالعمل‌های صادرشده و گستردگی و حساسیت حوزه‌های نظارتی سبب آرامش نسبی بیشتری در فصل ثبت‌نام مدارس برای سال تحصیلی 98-97 شده است.

مدیرکل پاسخگویی به شکایات وزارت آموزش‌وپرورش با اشاره به اینکه پیامدهای این نظارت گسترده هنوز مورد ارزیابی قرار نگرفته است اظهار کرد: کاهش آمار مشکلات منعکس‌شده و تماس‌های تلفنی و بازدیدهای میدانی از بهبود نسبی شرایط ثبت‌نام خبر می‌دهد.

به اشتراک بگذارید :