12 ربیع‌الثانی 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۶/۱۴ ۰۸:۴۵:۳۹
کد مطلب:  690047
در دومین دوره تعهد شد;
کمک های نقدی و غیرنقدی جشنواره خیرین مدرسه ساز و مدرسه یار چاراویماق

با هدف تجلیل از خیرین و جلب مشارکت بیش از پیش برای رفع نیازهای مدارس، دومین جشنواره خیرین مدرسه ساز و مدرسه یار شهرستان چاراویماق برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی به نقل از چاراویماق؛ با حضور مسئولین استانی و شهرستانی و خیرین نیک اندیش، دومین جشنواره خیرین مدرسه ساز و مدرسه یار شهرستان چاراویماق در محل سالن ورزشی شهید شفیع زاده شهر قره آغاج برگزار شد.

صابر تقویمی در این جشنواره با اشاره به اساس بودن توجه به آموزش و پرورش برای توسعه و پیشرفت گفت: هرکس بخواهد آینده کشور توسعه یافته باشد می بایست به آموزش و پرورش توجه کند، چون توسعه بدون انسان آگاه و تربیت یافته ممکن نخواهد بود و برای رسیدن به توسعه،  الزاماً می بایست به نیروی انسانی ارزش قائل شویم، چون توجه و پرداختن به آموزش و پرورش هزینه نیست بلکه سرمایه گذاری است که ثمرات آن به وضوح در آینده نمایان خواهد شد.

فرماندار چاراویماق در ادامه با اشاره به وضعیت مدارس منطقه گفت: نبود فضای آموزشی مناسب در برخی از روستاها، وجود آمار بالای 69 موردی کانکس، نیاز به تعمیر و بازسازی برخی از مدارس شهری و روستایی بدلیل قدمت زیاد و خطرآفرین بودن، آموزش مطلوب را در مدارس تحت شعاع قرار داه است و در این راستا لازم و ضروی است توجه ویژه ای از سوی خیرین بزرگوار و مسئولین استانی برای رفع نیازهای مدارس شهرستان صورت پذیرد.

 

حسین وجدانپرست، مشاور مدیر کل آموزش و پرورش استان در ادامه این جشنواره ضمن تشکر از مجریان این همایش طی سخنانی گفت: همایش خیرین فرصتی برای تقدیری هرچند کوچک از بزرگ مردانیست که با نیات خالصانه و اقدامات خداپسندانه خود منشا خدمات همیشه ماندگاری در جامعه بوده اند.

 

مدیر آموزش و پرورش چاراویماق در ابتدای این همایش ضمن عرض خوش آمد گویی و ارائه گزارش از وضعیت مدارس منطقه و اقدامات خیرین در حوزه تعلیم و تربیت گفت: خیرین بزرگوار همیشه در کنار خادمان آموزش و پرورش شهرستان هم با عنوان مدرسه ساز و هم مدرسه یار بوده و با کارهای خداپسندانه  و بزرگ خویش دلگرمی خاصی به این مجموعه داده اند.

اسدی در ادامه افزود: احداث مدارس جدید در شهر و روستاها، تعمیر و تجهیز مدارس ، تامین مواد غذایی مدارس شبانه روزی ، تامین هزینه جابجایی تعدادی از کانکس های روستایی از جمله مواردی است که همت بلند خیرین را در این شهرستان می طلبد.

احداث  7 کلاس درس در قالب 4 مدرسه روستایی، احداث و تجهیز کامل یک باب کتابخانه در مدارس شهری،  تامین نوشت افزار 50 درصد از دانش آموزان مقطع ابتدایی شهرستان، تامین بخشی از نیازهای مدارس بصورت نقدی و غیر نقدی از جمله تعهدات خیرین در دومین جشنواره خیرین مدرسه ساز و مدرسه یار شهرستان چاراویماق بود.

 همچنین در این مراسم با حضور مسئولین استانی و شهرستانی از تعدادی از خیرین مدرسه یار و مدرسه ساز شهرستان با اهداء لوح تجلیل به عمل امد .

 

به اشتراک بگذارید :