20 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۶/۱۳ ۱۳:۲۷:۳۴
کد مطلب:  689810
با حضور مدیرکل آموزش و پرورش استان زنجان:
پنجمین جلسه شورای آموزش و پرورش منطقه افشار برگزار شد

پنجمین جلسه شورای آموزش و پرورش منطقه افشار با حضور مریم رشتچی مدیرکل آموزش و پرورش استان زنجان برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان زنجان به نقل از افشار، پنجمین جلسه شورای آموزش و پرورش این منطقه با حضور مدیر کل و روسای ادارات روابط عمومی و طرح و برنامه اداره کل آموزش و پرورش استان، امام جمعه ،بخشدار و سایر اعضا در سالن کنفرانس اداره متبوع برگزار شد.

در این جلسه مدیر کل آموزش و پرورش استان ضمن اشاره به این که در پوشش تحصیلی آموزش ابتدایی استان زنجان رتبه اول را در کشور دارد گفت : همه باید دست به دست هم دهیم و کمک کنیم تا همگان بدانند که آموزش و پرورش اولویت اول جامعه است.

وی با اشاره به سند تحول بنیادین آموزش و پرورش اظهار داشت: مسئولین با اجرای تدریجی این سند می توانند اهداف آموزش و پرورش را اجرایی کنند.

مریم رشتچی رویکرد نظام آموزشی را تربیت دانش آموزانی درشان جمهوری اسلامی دانست و افزود : رویکرد حاکمیت پرورشی و فرهنگی در مدارس ،تفویض اختیار به مدارس و مدرسه محوری،تربیت دانش آموزان چند بعدی مطابق ساحت های شش گانه سند تحول بنیادین و مشارکت پذیری از شاخص های اصلی برای عمل کردن به سند تحول بنیادین است.

وی در این نشست به اهمیت شوراهای آموزش و پرورش تاکید کرد و گفت: باید از ظرفیت‌های شورای آموزش و پرورش بیش از پیش در جهت پیشبرد اهداف تعلیم و تربیت بهره ببریم.

در ادامه موسوی امام جمعه شهر گرماب ضمن تقدیر از مدیرکل و هیئت همراه به جهت حضورشان در منطقه افشار به سخنان مقام معظم رهبری(مدظله العالی) اشاره کرد و گفت : معلمان شخصیت های والایی دارند و کارشان مقدس است چرا که راه انبیاء را طی می کنند .

وی منزلت معلمان در جامعه را بسیار والا دانست و افزود شان معلمان در جامعه باید به زبان هنر به آحاد جامعه تفهیم شود.

سپس سید جعفر موسوی بخشدار بخش افشار ضمن تقدیر و تشکر و تبریک به جهت انتصاب بجای سرکارخانم رشتچی، مدیرکل محترم آموزش و پرورش را یک الگوی مطلوب برای جامعه  فرهنگیان دانست .

موسوی با اشاره به اینکه اتحاد مهم ترین رکنی است که باید تمام دولتمردان بدان پایبند باشند عنوان کرد: تصمیمات شورای آموزش و پرورش منطقه با تمام قوا اجرا خواهد شد.

در ادامه سید مجتبی حسینی، رئیس اداره آموزش و پرورش منطقه افشار ضمن تقدیر و تشکر از حضور ارزشمند مدیرکل و هیئت همراه، پیشاپیش بازگشایی مدارس و اول مهر را تبریک گفت و خواستار همکاری تمامی ارگان­ها و نهادهای بخش در جهت بازگشایی مطلوب مدارس و تامین امنیت دانش آموزان شد.

حسینی با اشاره به سخنان مدیر کل محترم اظهار داشت: با مساعدت اداره کل آموزش و پرورش استان در روز اول مهر تمامی مدارس در دورترین نقطه منطقه با معلم آغاز خواهند شد.

 

به اشتراک بگذارید :