20 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۶/۱۳ ۱۳:۱۹:۱۱
کد مطلب:  689797
مدیرکل آموزش و پرورش استان زنجان در منطقه افشار:
هیچ کلاسی در اول مهر ماه بدون معلم نخواهد ماند

مریم رشتچی مدیرکل آموزش و پرورش استان زنجان در گردهمایی مدیران مدارس منطقه افشار در شهر گرماب گفت:هیچ کلاسی در اول مهر ماه بدون معلم نخواهد ماند.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان زنجان به نقل از افشار،جلسه عمومی مدیران و مدیرآموزگاران منطقه افشار با حضور مدیرکل و روسای ادارات روابط عمومی و طرح و برنامه اداره کل آموزش و پرورش استان در سالن همایش کانون فرهنگی تربیتی حکیم سهروردی شهر گرماب برگزار شد.

در این جلسه مریم رشتچی ضمن تقدیر و تشکر از کلیه همکاران منطقه افشار به این نکته اشاره کرد که با استقرار سال دوازدهم برای متوسطه دوم و هنرستان ها امسال،سال ویژه ای برای آموزش و پرورش است چرا که سال دوازدهم آخرین حلقه از استقرار نظام آموزشی جدید در راستای سند تحول بنیادین می باشد که مهم ترین برنامه آموزش و پرورش است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان ضمن تاکید بر این که اول مهر هیچ کلاسی بدون معلم نخواهد ماند افزود: مدیریت مدارس باید تخصصی شود و مشکلات مدارس باید به صورت تخصصی بررسی گردد.

وی از ترک تحصیل دانش آموزان دختر در سنین پایین ابراز نگرانی کرد و ادامه داد : معتمدترین افراد جامعه در میان مردم معلمان هستند و باید از این ظرفیت جهت حل مشکلات و چالش های منطقه استفاده کنیم.

رشتچی در ادامه به حذف آزمون ها در دوره ابتدایی اشاره کرد و گفت : در راستای کاهش استرس و اجرای سند تحول، حذف آزمونها و رقابت های انفرادی در دوره ابتدایی یکی از اقدامات مهم آموزش و پرورش در سال های اخیر بوده است.

در ادامه جلسه سید مجتبی حسینی رئیس اداره آموزش و پرورش منطقه افشار ضمن خیر مقدم و تشکر از مساعدت ها در حل مشکلات منطقه از مهمانان بابت حضور در منطقه و پیگیری امور از نزدیک  قدردانی کرد و گزارشی از وضعیت آموزش و پرورش منطقه را در سه حوزه آموزشی، پرورشی و توسعه مدیریت و پشتیبانی  ارائه کرد.

وی از زحمات مدیران و مدیرآموزگاران در سال تحصیلی97-96 قدردانی کرد و پیشرفت های حاصل شده را مرهون تلاش‌های آنان دانست و گفت : مدیریت در منطقه افشار از نوع مدیریت جهادی است و تمامی مدیران و مدیرآموزگاران عضو مجمع خیرین منطقه هستند.

گفتنی است در پایان، نمایندگان مدیران مدارس در دوره های ابتدایی، متوسطه اول و دوم  به بیان مشکلات و چالش‌های پیش رو برای مدارس در منطقه افشار پرداختند.

 

به اشتراک بگذارید :