18 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۲/۰۳ ۰۸:۱۵:۲۰
کد مطلب:  Uzi5eivW
مدیرکل آموزش و پرورش فارس در جمع مدیران مدارس ناحیه 4 شیراز تاکید کرد:
سلامتی و تندرستی دانش آموزان ازاولویت های مهم آموزش و پرورش فارس است

مدیرکل آموزش و پرورش فارس گفت: یکی از وظایف اصلی مدیران مدارس این است که برای سلامتی، تندرستی، تحرک و شادابی دانش آموزان برنامه ریزی کرده و توجه ویژه داشته باشند.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش فارس، حمید رضا آذری در جمع مسئولین و مدیران مدارس آموزش و پرورش ناحیه 4 شیراز گفت : یکی از وظایف اصلی آموزش و پرورش، توجه ویژه به امر تربیت بدنی و سلامت دانش آموزان است که در سند تحول بنیادین هم بر این امر تاکید فراوان شده است .

وی گفت: در کشورهای توسعه یافته اساسی ترین کارآنها  برای هر دانش آموز اول توجه به سلامتی و تندرستی دانش آموزان است .

آذری افزود: تا دانش آموز سالم و تندرست و با نشاط نداشته باشیم، بدون شک امر یادگیری به درستی اتفاق نمی افتد، لذا خوشبختانه در وزارت آموزش و پرورش و در کشور کم کم حرکت  به این سمت آغاز شده  که خود روزنه امیدی است که آموزش و پرورش اول به سلامتی و تندرستی توجه می کند.

 مدیرکل آموزش و پرورش فارس گفت: یکی از وظایف اصلی مدیران مدارس این است که برای سلامتی، تندرستی، تحرک و شادابی دانش آموزان برنامه ریزی  نموده و به آن  توجه ویژه داشته باشند.

 آذری با بیان اینکه "همه  مشکل ما  مالی نیست  "افزود :  بسیاری از خانواده ها هستند که در آمد بالایی دارند ولی سبک زندگی  و نوع تغذیه مناسب ندارند ،پس ما می توانیم با ارتقاء سطح آگاهی اولیا  و خانواده ها ، آنها را به سمت و سوی سبک زندگی درست هدایت کنیم.

وی تاکید کرد: مدیران ما باید در انجمن اولیا و مربیان در رابطه با تغذیه سالم، سبک زندگی صحیح، نحوه سلامت ، مراقبت و پیشگیری در برابر آسیب های اجتماعی خانواده ها را آگاه سازند

مدیرکل آموزش و پرورش فارس گفت: بسیاری از خانواده ها هستند که به راحتی می توانند برای صبحانه بچه هایشان شیر در نظر بگیرند ولی به فواید و اهمیت آن واقف نیستند ، بنا بر این از جمله وظایف ما این است که آگاهی درستی از اینکه چه نوع غذایی  برای صبحانه مفید است به آنها بدهیم.

آذری  با اشاره به مشکلات موجود در زمینه ورزش در آموزش و پرورش فارس افزود: باید تلاش کنیم سرانه فضای ورزشی استانمان را بالا ببریم و از آنجایی که معتقدیم  بخشی از زندگی دانش آموزان باید با ورزش بگذرد، باید ورزش جزیی از متن زندگی بشود.

وی همچنین گفت:  علت بسیاری از  بیماریها ی کنونی کم تحرکی  و بی تحرکی است،  ای کاش رسانه های ما بخشی از وقتشان را برای آگاهی مردم در رابطه با  سبک زندگی و تغذیه سالم و همچنین نظارت بر فرآورده های غذایی صرف میکردند تا مردم آگاهی بیشتری پیدا کنند.

وی با تاکید بر اینکه " ما در آموزش و پرورش یک بخش از وظایف خود را به امر تقویت و توسعه تربیت بدنی اختصاص داده ایم" تاکید کرد:  باید همه درآمدهای اختصاصی حاصل از مکان های ورزشی، در  ورزش مدارس صرف  شود.

به اشتراک بگذارید :