27 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۶/۱۰ ۰۹:۱۰:۲۲
کد مطلب:  687877
با هزینه افزون بر 30 میلیارد
آموزشگاه پسرانه 12 کلاسه علامه طباطبایی شهرجدیدسهند به بهره برداری رسید

آموزشگاه پسرانه 12 کلاسه علامه طباطبایی شهرجدیدسهند با هزینه افزون بر 30 میلیارد تومان توسط اداره نوسازی و تجهیز مدارس افتتاح شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی به نقل از اسکو؛ در ششمین روز از هفته دولت و با حضور مسئولین استان و شهرستانی ، آموزشگاه 12 کلاسه علامه طباطبایی شهرجدید سهند واقع در فاز چهار به بهره برداری رسید.

در ابتدای مراسم نجابت مدیرآموزش و پرورش شهرستان اسکو کمبود فضاهای آموزشی شهرجدید سهند را دغدغه ای اصلی مجموعه آموزش و پرورش شهرستان اسکو ذکر کرد و گفت: دستگاه های خدمات رسان شهرجدید سهند با توجه به سرریز جمعیت دانش آموزی در این شهر جدید، آموزش و پرورش شهرستان اسکو را یاری نمایند.

محمدزاده فرماندار شهرستان اسکو با تاکید بر ضرورت رشد و توسعه مدارس گفت: آینده کشور نه در گرو سازه ها و کارخانه ها که در گروی گسترش علم و فرهنگ و اندیشه است.

وی با گزارشی از تعداد مدارس احداث شده در دولت تدبیر و امید گفت: در 5سال گذشته 186 کلاس درس در سطح شهرستان احداث شده است که نسبت به کلاس های احداث در دوره مشابه قبل 190 درصد افزایش داشته است . علاوه بر این ،100 کلاس نیز در حال احداث است و به زودی به فضاهای آموزشی شهرستان اضافه خواهد شد.

محمدزاده همچنین از احداث 28 کلاس درس به دست خیرین مدرسه ساز شهرستان در طول 5 سال گذشته اشاره داشته و افزود: 18 کلاس درس خیرساز نیز در حال احداث است و به زودی به بهره برداری خواهد رسید.

گفتنی است آموزشگاه پسرانه 12 کلاسه در دو طبقه با زیر بناء 1775 متر مربع و مساحت 2260 متر مربع با هزینه افزون بر 3 میلیارد تومان احداث شده است

 

 

 

به اشتراک بگذارید :