14 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۲/۰۳ ۱۴:۰۴:۰۴
کد مطلب:  N4Qvmzsn
رئیس اداره فرهنگی هنری آموزش و پرورش فارس:
فعال ترین کانون های جنوب کشور ،در مجموعه آموزش و پرورش فارس قرار دارد

رئیس اداره فرهنگی هنری آموزش و پرورش فارس گفت: هم اکنون بسیاری از کانون های فعال جنوب کشور ،در مجموعه آموزش و پرورش فارس قرار دارد و باید تلاش کرد از ظرفیت واقعی این اماکن استفاده کرد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش فارس ، سعید رضا کامرانی  در گردهمایی معاونین پرورشی و تربیت بدنی سراسر استان فارس که در شهر مقدس قم  برگزار شد گفت:کسانی  که در عصر حاضر بر قله تعلیم وتربیت جهان ایستاده اند، در کنار بسیاری از مباحث مهم ،به مذهب، فرهنگ ، هنر و مسائل تربیتی به صورت ویژه نگریسته اند.

وی گفت: کانون های فرهنگی تربیتی دانش آموزای از امن ترین و تخصصی ترین مراکزی هستند که می توانند  اوقات فراغت دانش آموزان را در طول سال تحصیلی و در روزهای تعطیل به نحو مؤثری پر کنند.

مسئول قطب پنج کانون های فرهنگی تربیتی کشور خاطرنشان کرد: در عصر حاضر، برای حل مشکلات دانش آموزان نباید به سراغ دروس تئوری و علوم پایه برویم ، بلکه اغلب معضلات نوجوانان در مسائل تربیتی و پرورشی نهفته است که قسمتی از آن ها را می توانیم در همین کانون ها ، رفع و رجوع کنیم.

کامرانی افزود: کانون های فرهنگی تربیتی با بیش از ربع قرن  فعالیت و تجربه کاری ، زمانی می توانند به حیات خود ادامه دهند که دارای چهارچوبی از ضوابط ، قوانین و مقررات باشند و از بهترین مربیان تخصصی بهره ببرند.

رئیس اداره فرهنگی  هنری آموزش و پرورش فارس در توصیه برای حفظ ظرفیت کانون ها گفت: کانون های فرهنگی تربیتی ،در صورتی که  از ظرفیت واقعی خود استفاده نکنند، منحل می شوند و ایجاد کد جدید نیز  با این کانون ها با  سختی های زیادی همراه خواهد بود.

عضو شورای تربیتی استان افزود :هم اکنون  بسیاری از کانون های فعال جنوب کشور ،در مجموعه آموزش و پرورش فارس قرار دارد که این  اتفاق مهم  جای تشکر و قدر دانی دارد .

 گفتنی است ،در این همایش در مورد مسائل مختلف حوزه کاری معاونین پرورشی و تربیت بدنی ، همچون  اردوگاه ها ، مسابقات پرسش مهر ریاست جمهوری ، مسابقات فرهنگی - هنری دانش آموزان ، کتابخانه های مدارس ، مسأله حجاب و عفاف و اردوهای دانش آموزی بحث و تبادل نظر شد.

به اشتراک بگذارید :