3 جمادی‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۶/۰۵ ۱۰:۲۲:۲۰
کد مطلب:  685929
وزیر آموزش و پرورش در بازدید از نمایشگاه دستاورد ها و عملکرد آموزش و پرورش در دولت دوازدهم :
برگزاری نمایشگاه فرصتی برای ارزیابی گذشته و ترسیم برنامه های آینده است

وزیر آموزش و پرورش در بازدید از نمایشگاه دستاوردها و عملکرد آموزش وپرورش دولت دوازدهم برگزاری نمایشگاه را فرصتی برای ارزیابی گذشته و ترسیم برنامه های آینده دانست.

به ‌گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، صبح امروز سید محمد بطحایی  پس از بازدید از بخش های مختلف نمایشگاه دستاوردها و عملکرد یکساله وزارت آموزش و پرورش در دبیرستان  البرز  در جمع معاونین،  مدیران و روسای مناطق شهر تهران اظهار کرد: یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر را گرامی می داریم و هفته دولت را تبریک می گویم. امید است برگزاری چنین برنامه هایی فرصتی برای مرور فعالیت های گذشته و ترسیم  چشم انداز آینده نظام تعلیم و تربیت باشد.

 

وی افزود: یک سال از عمر دولت دوازدهم گذشت باید دید یک سال گذشته را چگونه گذراندیم، کجا خوب کار کردیم و کجا نتوانستیم چنان که باید فعالیت کنیم.

 

وزیر  آموزش  و پرورش ضمن تقدیر از مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی در خصوص هماهنگی های صورت گرفته برای برپایی این نمایشگاه تصریح کرد: ما از همان روزهای آغازین خدمت در دولت دوازدهم  به سند تحول بنیادین به عنوان یک سند راهبردی نگاه کردیم که باید برای اجرای آن تلاش کنیم.

 

وی ادامه داد:  سند تحول مسیر حرکت تعلیم وتربیت را مشخص کرده است و برای تحقق این سند ابتدا باید در محتوا تحول صورت گیرد.

 

بطحایی گفت: اتفاقاتی باید در آموزش وپرورش رخ دهد تا دانش آموزان به اهداف مطلوب مورد نظر جامعه برسند. بنابراین در امتداد تلاش گذشتگان اولین تلاش ما تحول در محتواست.

 

وی با اشاره به سیطره آموزش بر تربیت در سال های اخیرخاطرنشان کرد: حذف آزمون یکی از مهمترین گام های تحول بود که در سال گذشته در دستور کار قرارگرفت و البته تحت فشار زیاد برخی افراد این کار را انجام دادیم لذا از دوره ابتدایی حذف آزمون ها را شروع کردیم و با همکاری خوب مدیران مناطق پیشرفت خوبی در این زمینه داشتیم هرچند تغییر یک موضوع چندین ساله به سختی صورت می گیرد.

 

عضو کابینه تدبیر وامید اظهار کرد: حذف کتاب های کمک آموزشی به ویژه در دوره ابتدایی، کتاب هایی که تمام زحمات مولفین را بر باد می دهد، از برنامه های مهم تحول است زیرا کتاب رسمی و ملی ما تنها کتاب های معتبر است

 

وی ادامه داد: در تغییر نحوه انجام تکالیف نوروزی در نوروز ۹۷ دستاوردهای خوبی داشتیم ومشخص شد تکلیف تنها نوشتن نیست، بلکه فعالیت هایی مانندجمع آوری سنگ ها در دل طبیعت ،تفسیر رنگ ها داستان نویسی، قصه گویی، خاطره نویسی و دهها فعالیت دیگر می تواند جز تکالیف دانش آموزان در ایام نوروز باشد.

 

وزیر آموزش و پرورش تصریح کرد: رقابت های فردی در مدرسه را باید به صفر برسانیم و رقابت های گروهی را جایگزین آن کنیم البته در این خصوص باید گفتمان سازی کنیم و نگاه و اتتظارات جامعه را نسبت به نظام تعلیم وتربیت تغییر دهیم.

به اشتراک بگذارید :