16 شعبان 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۶/۰۵ ۱۰:۲۰:۲۲
کد مطلب:  685927
برای نخستین بار در نمایشگاه دستاوردهای وزارت آموزش و پرورش؛
از کتاب های ویژه دانش آموزان دارای مشکلات یادگیری رونمایی شد

برای نخستین بار در نمایشگاه دستاوردهای وزارت آموزش و پرورش رونمایی از کتاب های ویژه دانش آموزان دارای مشکلات یادگیری می شود.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش ، محمد حسن نژاد با اشاره به تعدد و تنوع فعالیت های سازمان آموز ش و پرورش استثنایی اظهار کرد: این سازمان به عنوان تنها مرکز فعال در حوزه آموزش کودکان با نیازهای ویژه ، اقدامات زیادی انجام داده است که تنها بیش از 50 عنوان از فعالیت ها در نمایشگاه دستاوردها در معرض دید عموم قرار گرفته است و در همین راستا  برای  نخستین بار از کتاب های ویژه دانش آموزان دارای مشکلات یادگیری رونمایی خواهد شد.

وی افزود: کتاب های درشت خط ، وسایل جهت یابی ، کتاب های بریل، دستگاه پرکینز، لوح های علائم خط بریل، مجموعه آموزشی اعداد، خود آموز الفبای فارسی بریل، درس افزارها و... ویژه دانش آموزان با آسیب بینایی در این نمایشگاه ارائه شده است.

مسئول غرفه سازمان آموزش و پرورش استثنایی با بیان اینکه قرار است از کتاب های آموزشی ویژه کودکان دارای مشکلات یادگیری رونمایی شود ، خاطر نشان کرد: این مجموعه کتاب شامل 4جلد است که با تلاش معاونت برنامه ریزی آموزشی و توان بخشی سازمان تهیه شده و در آن  برای اولین بار به شکلی دقیق و کاربردی به این موضوع پرداخته شده است.

وی در ادامه گفت: از دیگر اقدامات سازمان نشریه پیام توانایی است که به طور اجمالی به معرفی 330دانش آموز با نیازهای ویژه  پرداخته است که در سال تحصیلی جایر موفق به پذیرش در دانشگاه ها وموسسات آموزش عالی شده اند.

حسن نژاد تصریح کرد: نرم افزارهای زبان آموزی، CDهای ویژه دانش آموزان ناشنوا، وسایل کمک آموزشی مربوط به مهارت های نوشتاری، DVD های آموزشی فراگیر سازی، راهنمای فعالیت انجمن اولیاء و مربیان و... از دیگر مواردی است که مستندات آن درنمایشگاه حاضر در اختیار همگان قرار گرفته است.

شایان ذکر است  اجرای زنده فعالیت های دانش آموزان در بخش های نقاشی، تصویرگری ، صنایع دستی و ... از دیگر اقدامات غرفه سازمان آموزش و پرورش استثنایی در نمایشگاه دستاوردهای وزارت آموزش و پرورش است.

به اشتراک بگذارید :