3 جمادی‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۶/۰۵ ۱۰:۲۱:۰۷
کد مطلب:  685926
وزیر آموزش و پرورش در حاشیه بازدید از نمایشگاه دستاوردهای یک ساله ؛
تحول در محتوا و کیفیت آموزشی و تحول در مدیریت از مسیرهای اصلی سند تحول است

وزیر آموزش و پرورش در حاشیه بازدید از نمایشگاه دستاوردها عملکرد یک ساله وزارت آموزش و پرورش، تحول در محتوا و کیفیت آموزشی و تحول در مدیریت را از مسیرهای اصلی سند تحول برشمرد.

به ‌گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، صبح امروز سید محمد بطحایی  پس از بازدید از بخش های مختلف نمایشگاه دستاوردها و عملکرد یکساله وزارت آموزش و پرورش در دبیرستان  البرز  در جمع معاونین،  مدیران و روسای مناطق شهر تهران با تبریک هفته دولت و گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر اظهار کرد:  سند تحول بنیادین شش ساحت تربیتی را برای ما ترسیم کرده است بنابراین نباید صرفا به محفوظات بسنده کنیم

 مدرسه جای زندگی کردن است کودکان باید در مدرسه  بتوانند از کودکی  خود لذت ببرند

وی افزود: امروز علیرغم دشواری ها، اثرات خوبی از اجرای گام های اولیه تغییرات می بینیم در رسانه ها نیز مطالب خوبی در این زمینه مشاهده می کنیم که قبلا  خیلی کمتر به چشم می خورد.

وزیر آموزش  و  پرورش تصریح کرد: اولین مسیری که برای اجرای سند در پیش گرفتیم، تحول در محتوا و کیفیت آموزشی بود و مسیر دوم تحول در مدیریت بود که البته باید با سرعت اجرا می شد و جلو می رفت.

وی ضمن تقدیر از همه کسانی که در گذشته تلاش کردند تعلیم و تربیت را به پیش ببرند گفت: در مسیر دوم مبنای تغییرات بر اساس مدرسه محوری است در این زمینه چهار برنامه داریم ؛ برنامه اول انتخاب مدیران؛ با این فرآیند که در چهل سال گذشته  بی سابقه بود و برای اولین بار و در دولت دوازدهم این فرصت به همه داده شد تا همه خود را کاندیدای مدیریت مدرسه کنند لذا این موضوع باعث شد در اولین سال اجرای این طرح   بیش از ۱۱ هزار نفر متقاضی  پست مدیریت شوند.

بطحایی خاطرنشان کرد: در راستای مدرسه محوری  اولین برنامه؛ انتخاب و انتصاب مدیران و دومین برنامه، سنجش صلاحیت های حرفه ای مدیران،برنامه کنترل کیفیت مدارس  به عنوان سومین برنامه مدرسه محوری بود و بالاخره چهارمین برنامه تفویض اختیار به مدارس است.

وی ادامه داد: تفویض اختیار از جمله مواردی است که اگر اتفاق نیفتد مدرسه محوری محقق نمی شود هرچند غول بوروکراسی اجازه تفویض اختیار را نمی دهد اما تلاش خواهیم کرد از مهرماه ۹۷ این برنامه ها با سرعت بیشتری پیش برود.

عضو کابینه تدبیر وامید اظهار کرد: اگر در سخنرانی ها از معلم  کمتر سخن گفته می شود این به معنی فراموشی  نقش بی بدیل معلمان در عرصه تحول نیست بلکه پرداختن به  یک موضوع ممکن است باعث غفلت از سایر موضوعات شود البته مستمرا پیگیر حل مشکلات معلمان هستیم اما معتقدم این موضوع نباید دائما در رسانه ها گفته شود.

وی ایجاد بستری مناسب بر ای ارتباط  تعاملی با جامعه ذینفعان آموز ش و پرورش را ضروری دانست: بسیاری از نگرانی های به وجود آمده با تقویت تعامل  و شفاف سازی از طریق شبکه تعاملی برطرف می شود لذااز همه همکاران  می خواهم از بستر ایجاد شده تحت عنوان تلویزیون تعاملی بر ای تقویت تعامل با جامعه مخاطبین استفاده کنند.

بطحایی اذعان کرد : حرف معلم و مدیر را باید از طریق شبکه تعاملی بشنویم بشناسیم  حال که  این بستر آماده است  مدیران باید نهایت استفاده و بهره وری را داشته باشند.

وی با اشاره به تقارن هفته دولت با اعیاد بزرگ اسلامی گفت: امیدواریم به مبارکی این اعیاد بزرگ ، سال دوم عمر دولت دوازدهم با وجود همه مشکلات، سال پر رونقی برای آموزش و پرورش  باشد و دستاوردهایی به مراتب بهتری داشته باشیم.

به اشتراک بگذارید :