24 ذیقعده 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۶/۰۳ ۱۰:۲۰:۰۰
کد مطلب:  684653
اطلاعیه ستاد مصاحبه استانی داوطلبان ورود به دانشگاه فرهنگیان سالتحصیلی 98-97 اداره کل آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی

بررسی مدارک، معاینات پزشکی و انجام مصاحبه عمومی گزینش و مصاحبه اختصاصی از معرفی شدگان چند برابر ظرفیت کد رشته های تحصیلی متمرکز دانشگاه فرهنگیان آزمون سراسری سال 1397 سهمیه استان آذربایجان شرقی از روز یک شنبه مورخ 97/6/4 آغاز می شود.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی،  با توجه به اطلاعیه مورخ 97/5/29 ‌سازمان ‌سنجش ‌آموزش کشور درخصوص اعلام اسامی معرفی‌شدگان‌ چند برابر ظرفیت‌ رشته‌های ‌تحصیلی دارای شرایط خاص آزمون سراسری سال 1397 شامل کلیه کدرشته‌های تحصیلی‌ متمرکز دانشگاه فرهنگیان در پردیس‌های آموزشی و دانشگاه تربیت دبیر شهیدرجایی تهران (رشته‌های مخصوص داوطلبان بومی و دارای تعهد استخدام) ، مراحل ارزیابی مدارک، معاینه پزشکی و انجام مصاحبه عمومی گزینش و مصاحبه اختصاصی از معرفی شدگان چند برابر ظرفیت کد رشته های تحصیلی متمرکز دانشگاه فرهنگیان آزمون سراسری سال 1397 سهمیه استان آذربایجان شرقی از روز یک شنبه مورخ 97/6/4  آغاز می گردد.

بنابراین ضمن عرض تبریک به راه یافتگان به این مرحله، بدین وسیله برنامه زمان بندی مراجعه داوطلبان برای ارائه مدارک ، انجام معاینه پزشکی و انجام مصاحبه، به شرح زیر اعلام می گردد:

برنامه زمان بندی مراجعه داوطلبان برای ارائه مدارک و انجام فرآیند مصاحبه عمومی گزینش و  مصاحبه اختصاصی - ویژه خانم ها

حرف اول نام خانوادگی

زمان مراجعه

ساعت مراجعه

روز

تاریخ

الف-ب-ت

یکشنبه

97/6/4

8 صبح تا 18 عصر

پ-ج-چ-ح

دوشنبه

97/6/5

خ-د-ر-ز-س-ش

سه شنبه

97/6/6

ص-ط-ظ-ع-غ

چهارشنبه

97/6/7

ف-ق-ک-گ-ل-و-ه-ی

پنج شنبه

97/6/8

م-ن

جمعه

97/6/9

 

محل ارائه مدارک ، معاینه پزشکی و مصاحبه خانم ها :

دانشگاه فرهنگیان پردیس فاطمه زهراء (س) تبریز به نشانی تبریز- خیابان قطران جنوبی- جنب سالن ورزشی امام خمینی (ره) - وب سایت: http://tfu.cfu.ac.ir - شماره تلفن :  04134438116 

برنامه زمان بندی مراجعه داوطلبان جهت ارائه مدارک و مستندات و انجام فرآیند مصاحبه عمومی گزینش و  مصاحبه اختصاصی - ویژه آقایان

حرف اول نام خانوادگی

زمان مراجعه

ساعت مراجعه

روز

تاریخ

الف-پ

یکشنبه

97/6/4

8 صبح تا 18 عصر

ب-ت-ج-ح

دوشنبه

97/6/5

ث-چ-خ-د-ذ-ر-ز-س

سه شنبه

97/6/6

ش-ص-ض-ط-ظ-ع-غ

چهارشنبه

97/6/7

ق-م-و

پنج شنبه

97/6/8

ف-ک-گ-ل-ن-ه-ی

جمعه

97/6/9

محل ارائه مدارک ، معاینه پزشکی و مصاحبه آقایان:

دانشگاه فرهنگیان پردیس علامه امینی به نشانی تبریز - انتهای خیابان طالقانی - بلوار معراج-بلوار توحید - نرسیده به کنارگذر شهید کسائی وب سایتhttp://taap.cfu.ac.ir - شماره تلفن :04135415228 -  04135415219

توجه :مدارک لازم در دو مرحله از داوطلبان به صورت جداگانه دریافت می گردد. مرحله اول همکاران ارزیابی کننده مدارک و مستندات و مرحله دوم همکاران هسته گزینش. لذا داوطلب بایستی مدارک هر دو مرحله را از قبل به طور جداگانه تهیه نموده تا فرآیند بررسی مدارک و مستندات با خلل مواجه نگردد.

مدارک مرحله اول به شرح ذیل می باشند که باید به ترتیب ذکرشده از ردیف اول تا ردیف هشتم در یک پوشه روغنی به رنگ زرد قرار گیرد:

1-  کارنامه چاپ شده از سایت سازمان سنجش .

2-  2 قطعه عکس رنگی تمام رخ 3*4 پشت نویسی شده و جدید .

3-  اصل و کپی تمام صفحات شناسنامه و کارت ملی.

4- اصل و کپی گواهی دیپلم که معدل سه سال آخر متوسطه در آن قید شده باشد.

5- اصل و کپی گواهی پیش دانشگاهی که معدل کل در آن قید شده باشد.

6- معرفی نامه از بنیاد ملی نخبگان برای داوطلبان نخبه. ( موضوع بخشنامه شماره 710/34 مورخ 1392/07/29 وزارت آموزش و پرورش)

7- مدارک مربوط به حافظان قرآن کریم (دارندگان حفظ قرآن در درجات یک ،  دو و سه ) صادره  با امضای وزیر محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی و رئیس سازمان تبلیغات اسلامی

8- مدارک مربوط به آشنایی با مهارت های پایه، علوم و فناوری اطلاعات در صورت موجود. (این مدارک به هنگام مصاحبه مورد استفاده قرار خواهد گرفت.   

9- اصل فیش واریزی به مبلغ دویست و هفتاد هزار (270000) ریال به شماره حساب مندرج در بند 5 تذکرات مهم.

مدارک مرحله دوم(مدارک مربوط به گزینش ) مدارک ذیل باید هنگام مراجعه به مرکز باید در یک پوشه آماده باشد و پس از اتمام فرآیند ارزیابی مدارک و مستندات، به شرح ذیل به نماینده هسته گزینش مستقر در اتاق بررسی مدارک واقع در همان محل تحویل گردد:

 1. تکمیل فرم اطلاعات فردی گزینش به صورت دقیق و خوانا دو برگ با الصاق عکس (فرم شماره 1 پیوست اطلاعیه)
 2. اصل و تصویر تمام صفحات شناسنامه و کارت ملی
 3. اصل و تصویر مدارک تحصیلی دیپلم و پیش دانشگاهی
 4. اصل و تصویر پایان خدمت یا معافیت دایم (در صورت وجود)
 5. اصل و تصویر تصویر گواهی ایثارگری (خانواده شهداء، جانبازان، آزادگان و ایثارگران) (در صورت داشتن)
 6.  چهار قطعه عکس پشت نویسی شده جدید در داخل پاکت
 7. اصل و تصویر کلیه ی مدارک مثبته ( گواهی هر گونه کسب رتبه در زمینه های مختلف علمی، مذهبی، فرهنگی، هنری، ورزشی ،قرآنی و ... در سطح شهرستان، استان ، کشور و بین المللی). تصاویر تقدیرنامه های دریافتی از نهادها، گواهی فعالیت در نهادهای انقلابی و بسیج و مدارک مربوط به سایر فعالیتهای اجتماعی .

تذکرات مهم :

1-  پس از اتمام بررسی مدارک و مستندات، چنانچه داوطلب به تشخیص کارگروه بررسی مدارک و مستندات، واجد کلیه شرایط  وضوابط پذیرش وتربیت دانشجومعلم متعهدخدمت در رشته های تحصیلی دانشگاه فرهنگیان منتشر شده در دفترچه راهنمای انتخاب رشته و اطلاعیه های سازمان سنجش قرار بگیرد،  به مرحله معاینه پزشکی معرفی می گردد و در صورت تایید سلامت جسمی و روحی از سوی پزشک معتمد آموزش و پرورش ، به مرحله مصاحبه عمومی گزینش و مصاحبه اختصاصی معرفی می گردد.

2- براساس دستورالعمل مصاحبه برخورداری از سلامت کامل تن و روان و شرایط مناسب جسمانی برای حسن انجام وظیفه معلمی، با تایید پزشک معتمد آموزش و پرورش با ملاک ها و معیارهای زیر مورد سنجش قرار می گیرد:

1-2 توانایی گفتاری: توانایی در رعایت مخارج تمام حروف و ادای کلمات و عبارات به طور کامل و نداشتن لکنت زبان به هر میزان.

2-2 قدرت بینایی: داشتن دید 10/10 در یک چشم، پس از اصلاح با عینک و داشتن دید 10+10/16 در دو چشم، پس از اصلاح با عینک

 • هر نوع نقص میدان بینایی در یک یا هر دو چشم
 • دو بینی غیر قابل درمان و نیستاگموس شدید هر دو چشم
 • ضایعات وسیع، شدید و غیردرمان در هر دو قرنیه
 • کور رنگی
 • نابینایی در یک چشم

3-2 قدرت شنوایی: کمی شنوائی داوطلب نباید بیش از 40 دسی بل باشد و داوطلب باید صدای نجوا را از فاصله 6 متری به خوبی بشنود.

4-2 قد و وزن:اندازه حداقل قد داوطلبان خانم 150 و داوطلبان آقا 155 سانتی متر مدنظر می باشد. همچنین وزن داوطلبان براساس BMI (نسبت وزن به مربع قد برمبنای متر) به تشخیص پزشک و کمیسیون مصاحبه .

5-2 علاوه بر موارد بالا، به تشخیص پزشک معتمدآموزش و پرورش، داوطلب باید فاقد هرنوع بیماری شناخته شدهمؤثردرانجام وظایف معلمی یا وضعیت ناسالم جسمی دیگرباشد.

3- داوطلبان توجه داشته باشند که موفقیت در مصاحبه اختصاصی و بررسی صلاحیت های عمومی به منزله قبولی نهایی فرد در دانشگاه فرهنگیان /دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی تلقی نمی گردد. بلکه کلیه داوطلبان باید واجد شرایط مصاحبه اختصاصی و بررسی صلاحیت های عمومی بوده و در گزینش نهایی که بر اساس ضوابط سازمان سنجش آموزش کشور انجام می گردد، دارای نمره علمی نهایی در مقایسه با سایر داوطلبان در کد رشته محل مربوط نیز باشند.

4- داوطلبانی که به هر دلیل نتوانند در موعد اعلام شده نسبت به ارایه مدارک مورد نیاز اقدام نموده و یا در مراحل بعدی ( معاینه پزشکی و مصاحبه ) حضور یابند ، به منزله انصراف از انجام مصاحبه  شناخته خواهند شد و هیچ حقی برای این قبیل داوطلبان متصور نمی باشد.

5- با عنایت به اطلاعیه فوق الذکر سازمان سنجش و تصریح شیوه نامه مصاحبه ، هر یک از داوطلبان معرفی شده بایستی مبلغ دویست و هفتاد هزار (270000) ریال به حساب شماره   2173120579002   نزد بانک ملی ایران (قابل واریز از تمام شعب بانک ملی) به نام درآمد خدمات آموزشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش  به شناسه ای واریزی  شماره 12001800370009  واریز و اصل فیش واریزی را به همراه مدارک به قسمت بررسی مدارکمرکز مجری مصاحبه تحویل نمایند.

6- از داوطلبانی که فاقد شرایط اختصاصی آموزش و پرورش بوده و بدون توجه به ضوابط اعلام شده اقدام به انتخاب رشته نموده اند مصاحبه اختصاصی و بررسی صلاحیت های عمومی به عمل نخواهد آمد، بنابراین این گونه داوطلبان از واریز مبلغ مزبور خودداری نمایند. بدیهی است مبلغ واریزی به خزانه،‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ به هیچ عنوان عودت داده نمی‌شود.

دریافت فرم شماره یک گزینش

دریافت بخشنامه مربوط به نخبگی

مشاهده شرایط و ضوابط پذیرش دانشگاه فرهنگیان

 

به اشتراک بگذارید :