3 جمادی‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۵/۳۰ ۰۹:۲۸:۴۵
کد مطلب:  683226
معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران؛
بخشی نگری به قانون شورای آموزش و پرورش وجود ندارد

نشست کارگروه مالی شورای آموزش و پرورش اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران د ر سالن شورای یک این اداره کل برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران، یداله شهباز بیگی معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران، با اشاره به اینکه قانون تشکیل شورای آموزش و پرورش یکی از پتانسیل های ویژه این سازمان می باشد ، تاکید کرد: شورای  آموزش و پرورش مجمع تصمیم گیری و استفاده از ظرفیت های فکری، امکانات و قابلیت های همه دستگاههای ذی ربط، در جهت تحقق اهداف آموزش وپرورش و رفع بحران ها  و مشکلات، بعنوان عالی ترین نهادسیاستگذاری و تصمیم گیری است .

وی افزود: قانون شورای آموزش و پرورش به منظور کمک به مشکلات و تنگناهای این وزارتخانه وضع  گردیده، به همین لحاظ کلیه مسئولین مرتبط موظف به اجرای دقیق آن هستند.

قائم مقام مدیر کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران تأکید کرد: بخشی نگری به قانون شوراهای آموزش و پرورش وجود ندارد و کلیه اعضای این شورا بایستی از قوانین آن حمایت و در راستای تحقق اهداف مهم آموزش و پرورش تلاش کنند.

شهبازبیگی ،کارگروه ماده ۱۶ را یکی از کارگروهای اجرایی مرتبط با شورای آموزش و پرورش دانست وافزود: از جمله اقدامات مفید و موثر این کارگروه توجیه و ملزم نمودن شهرداری ها به الکترونیکی نمودن قبوض بوده که  19شهرداری به این مهم پرداخته اند و قابل تقدیرست.

این مقام مسئول ادامه داد: با توجه به مصوبه هیأت دولت، بررسی علل عدم صدور قبوض الکترونیکی شهرداری های قیامدشت از ناحیه یک و دو شهر ری، چهاردانگه از اسلامشهر و شهرقدس از شهرستان قدس ضروری و قابل پیگیری است.

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران، تصریح کرد: الگو سازی تحقق صد در صدی منابع درآمدی آموزش و پرورش از مواد 13 و 16 قانون شورای آموزش و پرورش  به سایر استان های کشور از افتخارات این اداره کل می باشد.

 

شهبازبیگی در پایان خاطرنشان کرد: برگزاری جلسات مدون و منظم با سازمان مدیریت و مسئولین استانداری و شهرداری ها و تشکیل کارگروه های تخصصی مالی از برنامه های ضروری کارگروه ماده 13 و 16 قانون شورای آموزش و پرورش این اداره کل می باشد.

به اشتراک بگذارید :